MNG/PTT kitap kargo ücreti

Silea

Hectopat
Yer
İstanbul,Türkiye
Daha fazla  
Dostlar selam.

Evde olan kitaplarımı alsatkitap üzerinden aynı Il'deki yaşadığım farklı ilçelerdeki kişilere kargo yoluyla satmak istiyorum. Fakat sorun şu ki daha önce hiçbir kargoyla kitap yollamadım herhangi birine. Dolayısıyla PTT/MNG kitap kargo ücretlerini bilmiyorum. Ve sizlere sormak istediğim birkaç soru var;

1- Kitapların kilosuna göre mi kitap kargo ücreti belirleniyor? Bunu bilen bilgili biri açabilir mi biraz?

2- Kitap başına mı kargo ücreti alınıyor? Bunu sormamın nedeni ise eğer kitap başına kargo ücreti alınmayıp toplu kitap göndermek istiyorsam(yaklaşık 7-8 kitap) her biri için farklı kitap kargo ücreti ödemem mi gerekiyor?

3- Bir de bu kadar yazdım fakat kargo seçeneğinin yanında alıcı öder! Veya bedava kargo diye bir seçenek var bunlar ne anlama geliyor?

4- Tam olarak kitabı kargoya vermek istersem ne yapmam gerekiyor?

Gerçekten cevaplarsanız çok minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar selam.

Evde olan kitaplarımı alsatkitap üzerinden aynı Il'deki yaşadığım farklı ilçelerdeki kişilere kargo yoluyla satmak istiyorum. Fakat sorun şu ki daha önce hiçbir kargoyla kitap yollamadım herhangi birine. Dolayısıyla PTT/MNG kitap kargo ücretlerini bilmiyorum. Ve sizlere sormak istediğim birkaç soru var;

1- Kitapların kilosuna göre mi kitap kargo ücreti belirleniyor? Bunu bilen bilgili biri açabilir mi biraz?

2- Kitap başına mı kargo ücreti alınıyor? Bunu sormamın nedeni ise eğer kitap başına kargo ücreti alınmayıp toplu kitap göndermek istiyorsam(yaklaşık 7-8 kitap) her biri için farklı kitap kargo ücreti ödemem mi gerekiyor?

3- Bir de bu kadar yazdım fakat kargo seçeneğinin yanında alıcı öder! Veya bedava kargo diye bir seçenek var bunlar ne anlama geliyor?

4- Tam olarak kitabı kargoya vermek istersem ne yapmam gerekiyor?

Gerçekten cevaplarsanız çok minnettar olurum.
Alıcı öder derseniz kargoyu alıcı ödemeli yollayıp karşı tarafın ödemesini sağlayabiliyorsunuz. Bedava kargo derseniz büyük ihtimal kitaplar daha kolay satılacaktır. Kargolar kilo ve boyuta göre ücret alıyorlar. Kilosu az ama hacmi fazla bir şey için bile yüksek miktarda ücretler ödeyebiliyorsunuz bazen. Ben alıcı ödemeli olarak 10kg ve 60x90 masa sipariş ettim. MNG Kargo herkesten düşük ücret çıkartarak 28.5TL dedi. Kitabı korgoya vermek için gidiyorsunuz ve kitabı verip kargo ücretini ödüyorsunuz. Sonra adres, ad soyad işlerini halledip takip no alıp alıcıya mesaj atıyorsunuz ya da firma kendisi alıcıya kargonuzu aldık takip no şu diyerek dönüt sağlıyor. Bu dönütü her firma sağlamayabiliyor. Ona göre kargoya verirken sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı