Mobil ağda beklerken çok fazla şarj yiyor

Barong

Kilopat
Yer
Çukurova, Adana
Daha fazla  
İyi günler dostlar,
Telefon mobil ağda beklerken çok fazla şarj yiyor. Ve arada bir Vodafone TR yazacağına Vodafone turkey yazıyor. Bu gecede telefonu bıraktım sabah'a kadar şarjı bitirmiş. Sabahta telefonu şarja taktigimda şarj işareti geliyor ve acilmiyordu. Telefondan SIM kartı çıkarınca telefon şarj etmeye başladı ve telefon açıldı ne yapmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20191220-154232.png
    Screenshot_20191220-154232.png
    55,9 KB · Görüntüleme: 83
Normalde zaten fazla yer mobil veride ancak durduk yere fazla yemesi şaşırtıcı. Arka plan da veri kullanan uygulamaları kontrol et mutlaka birisi kullanıyordur. Bir de ben telefonu tasarruf moduna alınca daha fazla şarj tüketiyor gibime geliyor o yüzden hiç o şekilde kullanmıyorum.

Normalde zaten fazla yer mobil veride ancak durduk yere fazla yemesi şaşırtıcı. Arka plan da veri kullanan uygulamaları kontrol et mutlaka birisi kullanıyordur. Bir de ben telefonu tasarruf moduna alınca daha fazla şarj tüketiyor gibime geliyor o yüzden hiç o şekilde kullanmıyorum.
Tek tek arkaplanda çalışanları kapatıyorum wp sadece açık sifirlasammi acaba

Veri tasarrufunu kullanıp arka plan verilerini sınırlayabilirsin. WhatsApp tek başına şarjı o kadar çekmez. Tabi bataryan ne durumda onu bilmiyorum.

Veri tasarrufunu kullanıp arka plan verilerini sınırlayabilirsin. WhatsApp tek başına şarjı o kadar çekmez. Tabi bataryan ne durumda onu bilmiyorum.
Galiba çözmüş gibiyim. Sim kart arka planda kesintisiz bir kullanım için sürekli tarama ( şebeke taraması ) yapıyordu bende bu özelliği kapadım ve eski haline döndü. Teşekkürler yanitiniz için sağlıcakla kalın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı