Mobil AVG virüs mü buldu?

ankara ronaldo

Hectopat
Daha fazla  
Bir tarama yaptım Android sistemi adında tehlikeli bulduğunu söylüyor AVG bu fotoğraftaki gerçekten Android sistemi mi yoksa yanlış tespit mi sizce?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230105_231730_AVG AntiVirus.jpg
    Screenshot_20230105_231730_AVG AntiVirus.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 70
  • Screenshot_20230105_231757_Settings.jpg
    Screenshot_20230105_231757_Settings.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 77
Ben isminden dolayı kötü bir uygulama olduğunu düşünmüyorum ama boyutuna falan bakılırsa "ihtimal" olabilir ama ben virüs olduğunu düşünmüyorum.

Hocam Chrome'dan indirdiğiniz APK'yı zararlı olarak görmüş olabilir.
Hocam hiç apk indirmedim.

3 nokta da ayrıntıları göster gibi bir yer yok mu hocam?
Hocam yanlış pozitif olarak rapor et ve daha fazla bilgi edinin çıkıyor.

Telefonun pil ve cihaz bakımı kısmından tarama yaptığımda tehdit algılamadı kaspersky mobile free sürümünde tarama yaptım o sorun algılamadı free olması etkiler mi bilmiyorum ama.

Malwarebytes premium sürümü ile taradım sorun çıkmadı siz ne dersiniz?

Son düzenleme:
Bu isimde kurulmuş bir zararlı olabilir, yükleme konumu neresi görünüyor? Yani yükleme kaynağında paket yükleyicisi mi sistem mi yazıyor? Ayrıca AVG değil Kaspersky ile tarayın ona da bir bakalım.

Bu isimde kurulmuş bir zararlı olabilir, yükleme konumu neresi görünüyor? Yani yükleme kaynağında paket yükleyicisi mi sistem mi yazıyor? Ayrıca AVG değil Kaspersky ile tarayın ona da bir bakalım.
Hocam yukarıda belirttiğim gibi Kaspersky Free Malwarebytes premium Eset free ile tarattım sorun bulamadı. Şimdi sizin yazdığınızı gördüm paket yükleyicisi mi sistem yükleyicisi mi diye bakmak istedim Avg ile tekrar tarattığımda zararlı bulamadı. Sorun yoktur artık değil mi ? Zaten hiçbir apk program kurmadım apk kurmadan böyle bir şey kendi kendine kurulabilir mi ?

Hocam yukarıda belirttiğim gibi Kaspersky Free Malwarebytes Premium ESET Free ile tarattım sorun bulamadı. Şimdi sizin yazdığınızı gördüm paket yükleyicisi mi sistem yükleyicisi mi diye bakmak istedim AVG ile tekrar tarattığımda zararlı bulamadı. Sorun yoktur artık değil mi? Zaten hiçbir APK program kurmadım APK kurmadan böyle bir şey kendi kendine kurulabilir mi?

Sorun olmaz merak etmeyin. Hem Kaspersky ile taratmışsınız bulamamış üstüne AVG ile taratıp tekrar bulamadığında sorun kalmamıştır.
Hatta görmemişim Malwarebytes ile birlikte taratmışsınız bir soun teşkil etmediğini düşünüyorum ben.

Geri
Yukarı