Çözüldü Mobil Erişim noktasında ping oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ynr123

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba,
Mobil internetimi bilgisayar ile paylaştığımda her 10 saniyede ping afaki bir şekilde yükseliyor bunun sebebini bulamadım. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Bu durum son 1 aydır devam ediyor. Yayın bandını 2.4GHz ve 5GHz yapmayı denedim değişen bir şey yok. Mobilden ping testi yaptığım zaman böyle yükselmeleri görmüyorum. Bilgisayardan yaptığımda ise aşağıdaki görseldeki gibi bir durum ortaya çıkıyor.
Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 2023-11-01_19h04_26.png
    2023-11-01_19h04_26.png
    146,2 KB · Görüntüleme: 20
Çözüm
Yaşadığınız olay bende de oluyor. Türk Telekom'da bu kadar olmasa da Vodafone'da çok oluyor. Ayrıca hotspot paylaşım yaparken pingdeki dalgalanma çok sıra dışı bir durum değil. Yine de kablo ile bağlamayı deneyebilirsiniz.

●“Ayarlar”dan “Ağ ve İnternet”e tıklayın. “Erişim Noktası” ve “İnternet Paylaşımı”nı açın.

●Etkinleştirmek için “USB İnternet Paylaşımı”nı tıklayın. Bu gri görünüyorsa, USB kablosunun her iki uca da doğru şekilde bağlandığından emin olun.

●Hotspot & bağlantı uyarısı görünürse bu, işleme devam ettiğiniz takdirde, telefonunuzla PC'niz arasındaki mevcut veri aktarımlarını kesintiye uğratacağı anlamına gelir.

●Devam etmek için “Tamam”a dokunun.
Yaşadığınız olay bende de oluyor. Türk Telekom'da bu kadar olmasa da Vodafone'da çok oluyor. Ayrıca hotspot paylaşım yaparken pingdeki dalgalanma çok sıra dışı bir durum değil. Yine de kablo ile bağlamayı deneyebilirsiniz.

●“Ayarlar”dan “Ağ ve İnternet”e tıklayın. “Erişim Noktası” ve “İnternet Paylaşımı”nı açın.

●Etkinleştirmek için “USB İnternet Paylaşımı”nı tıklayın. Bu gri görünüyorsa, USB kablosunun her iki uca da doğru şekilde bağlandığından emin olun.

●Hotspot & bağlantı uyarısı görünürse bu, işleme devam ettiğiniz takdirde, telefonunuzla PC'niz arasındaki mevcut veri aktarımlarını kesintiye uğratacağı anlamına gelir.

Çözüm
Hocam eğer imkanınız varsa USB kablosu ile bilgisayara bağlayıp paylaşım seçeneklerinden kablolu şekilde paylaşım yapın.

Teşekkür ederim. Benimde aklıma ilk bu geldi sonradan fark ettim ki usb tip c kablom sadece şarj içinmiş veri aktarmıyor. bir kablo almam gerekiyor sanırım.

Elimde TP-Link'in range Extender'ı var. Gittim CAT6 kablo buldum 2 tarafına RJ45 çaktık bir baktım ki Ethernet girişi yokmuş. Sinirim bozuldu. Range Extender'a herhangi bir Ethernet çoğaltıcı gibi bir şey varsa o da işimi görür aslında.

Teşekkür ederim. Benim de aklıma ilk bu geldi sonradan fark ettim ki USB tip C kablom sadece şarj içinmiş veri aktarmıyor. Bir kablo almam gerekiyor sanırım.

Bilgisayara taktığınızda dosya aktarımı yapamıyor musunuz?
Kablo değişseniz bile mobil operatör olduğu için ms değerlerinizde dalgalanmalar olacaktır bilginiz olsun.

Bilgisayara taktığınızda dosya aktarımı yapamıyor musunuz?
Kablo değişseniz bile mobil öperatör olduğu için ms değerlerinizde dalgalanmalar olacaktır bilginiz olsun.

O bambaşka bir problemim zaten. Huawei Mate 10 Pro cihazım var. Orijinal kablosu iyice eskidiği ve içinden kırıldığı için Huawei'nin orijinal bir kablosunu satın aldım. Telefonu şarj edebilmek için Type-C kabloyu sonuna kadar sokmam lazım telefonun en küçük hareketinde telefon şarjdan çıkıyor. İlginçtir sadece S-Link'in kalitesiz bir kablosu ile sokete tam oturup şarj oluyor onda da data aktarımı yok. Resmen hayatta kalmaya çalışıyorum.

O bambaşka bir problemim zaten. Huawei Mate 10 Pro cihazım var. Orijinal kablosu iyice eskidiği ve içinden kırıldığı için Huawei'nin orijinal bir kablosunu satın aldım. Telefonu şarj edebilmek için Type-C kabloyu sonuna kadar sokmam lazım telefonun en küçük hareketinde telefon şarjdan çıkıyor. İlginçtir sadece S-Link'in kalitesiz bir kablosu ile sokete tam oturup şarj oluyor onda da data aktarımı yok. Resmen hayatta kalmaya çalışıyorum.

Garip gerçekten. Dolap üzerinden telefonunuzun şarj aletini aratabilirsiniz. Bazı insanlar ellerinde zaten kablo olduğu için satabiliyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı