Mobil için kod yazma uygulaması önerisi

Mobil için programlama uygulaması önerir misiniz? Kendisi önceden tamamlaması özelliği iyi olur ama olmayabilir de siz bilirsiniz.

(Not
Sıfır kod bilgim var
C# başlamayı düşünüyorum)

Son düzenleme:
TrebEdit kullanmanı öneririm. Linux yada CMD kodlarını yazacaksan Termux kullanmanı öneririm.

Hic bilgin yoksa zaten mobil uygulama gelistirerek baslayamazsin. Oncesinde tonla ogrenmen gereken sey var.

Diyelim ki bilgin var, o halde C# yine dogru tercih degil. Xamarin oldu. Mobil piyasada Microsoft diye bir sey yok.

Hic bilgin yoksa zaten mobil uygulama gelistirerek baslayamazsin. Oncesinde tonla ogrenmen gereken sey var.
Aynen öyle, sıfır kod bilgisiyle mobil geliştirmeye başlayamazsın. Öğrenmen gereken temeller var, burada programlama temellerinden bahsediyorum, programlama dillerinden değil. Temelleri vs. öğrendikten sonra başlayacağın zaman eğer macOS kullanmıyorsan Android programlamaya yönelmek durumundasın, onun için de Kotlin öneriliyor. Eğer C# kullanmak gibi bir şartın varsa Xamarin kullanman da mümkün tabi.

Hiç bilgin yoksa zaten mobil uygulama gelistirerek baslayamazsin. Oncesinde tonla ogrenmen gereken şey var.

Diyelim ki bilgin var, o halde C# yine dogru tercih degil. Xamarin oldu. Mobil piyasada Microsoft diye bir şey yok.

Xamarin zor mu?
Aynen öyle, sıfır kod bilgisiyle mobil geliştirmeye başlayamazsın. Öğrenmen gereken temeller var, burada programlama temellerinden bahsediyorum, programlama dillerinden değil. Temelleri vs. öğrendikten sonra başlayacağın zaman eğer macOS kullanmıyorsan Android programlamaya yönelmek durumundasın, onun için de Kotlin öneriliyor. Eğer C# kullanmak gibi bir şartın varsa Xamarin kullanman da mümkün tabii.

Kotlin'i kolay kavrayabilir miyim?
Site de olur mu?

Olur sağolun.

Windows üzerinden geliştireceksen, emulatör vs. İle uğraşman gerekecek. En uygunu Android Studio. Hepsi içinde kurulu geliyor. İkinci uygunu Processing, Gerekli Android Studio bileşenleri, Android mod seçince kuruluyor. C# Mobilde iş görmez.

Mobilde C# öğrenmek istiyorsan, kodlarını deneyebileceğin bir düzine eğitim seti veya sadece editörü var. Bazıları İnternet bağlantısı ister.

Geri
Yukarı