Mobil internet hızlı olmasına rağmen uygulamalar ve siteler yavaş açılıyor

Makaleler
9
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Turkcell kullanıyorum, cihazım iPhone 13 Mini. Bursa merkezdeyim. Speedtest verilerim: Gecikme 20-30 arası, download 300+, upload 40+.

Sorunum bankacılık uygulamaları başta olmak üzere genel yavaşlık, arada bir bağlantı hataları şeklinde. Ev internetim 24Mbps olmasına rağmen daha hızlı. Dosya indirirken çok hızlı ancak siteler ve uygulamalar çok yavaş. Çözümü var midir? Normal mi?

Teşekkür ederim.

Turkcell kullanıyorum, cihazım iPhone 13 Mini. Bursa merkezdeyim. Speedtest verilerim: Gecikme 20-30 arası, download 300+, upload 40+.

Sorunum bankacılık uygulamaları başta olmak üzere genel yavaşlık, arada bir bağlantı hataları şeklinde. Ev internetim 24Mbps olmasına rağmen daha hızlı. Dosya indirirken çok hızlı ancak siteler ve uygulamalar çok yavaş. Çözümü var midir? Normal mi?

Teşekkür ederim.

Altyapı ile şebeke bağlantısı aynı şey olmadığı için gerek ping olarak gerek de ulaşım açısından normal diyebiliriz. Ancak bu süre 3-4 saniye kadar gecikiyorsa ve sürekli oluyorsa normal değil. Turkcell olduğu için de çekmeme gibi bir durumu yok diğer firmalara göre daha iyi. O nedenle onunla ilgisli yoktur diye düşünüyorum.

@ahmttrn bağlantı sorunlarına kadar gidiyor hocam. Bankacılık uygulamalarında yükleniyor çıkıyor, gitmek bilmiyor kapatıp açıyorum falan.

Hayır yani bölgede falan sorun olsa farklı operatorlerde veya telefonlarda da sıkıntı çıkarır. Eğer başka telefondan ve aynı operator kullanıcısından deneyin. Eğer sorun olmazsa sizin telefonda veya SIM kartında problem olabilir. Onun dışında VPN vs de elbette etki gösterir ancak açık değildir arka planda zaten açık olsa kapatıp denerdiniz. Onun dışında internet ayarlarını sıfırlamak da çözüm olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı