İnternet hızlı olmasına rağmen kullanım yavaş

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternetimiz Superonline 100Mbps/5Mbps fakat oyunlar 0.05MB olarak indiriliyor. İndirme ayarlarında da kısıtlama yok, ayrıca internet kullanımında da bilgisayarda sorun yaratıyor (çok yavaş açılıyor sayfalar.)

1632758468637.png

Eki Görüntüle 1175062

Şu anda 0.2MB olarak indiriyor. Lütfen çözmeme yardım edin.

1632758609649.png

Sorun disk kullanımında gibi gözüküyor hocam. Ben de diskimin yaşama tutunmaya çalışmasından dolayı 50-300 KB/s yazma hızıyla oyun indiriyorum, internet hızlı olmasına rağmen oyunun inmesi uzun sürüyor.
Peki nasıl sınırını zorlayabirilim?
O zaman bir sıkıntı yok, tam olması gereken sürede inmiş diyebilirim. Steam ile alakalı bir problem yaşıyor olabilirsiniz.
Peki nasıl çözebilirim?

Sorun disk kullanımında gibi gözüküyor hocam. Ben de diskimin yaşama tutunmaya çalışmasından dolayı 50-300 KB/s yazma hızıyla oyun indiriyorum, internet hızlı olmasına rağmen oyunun inmesi uzun sürüyor.
Evet hocam söylediğiniz gibi oluyor olabilir, Steam bir yandan indirirken bir yandan diske dosyaları yazıyor diye biliyorum. Fakat işler Google tarafında öyle değil diye biliyorum.

Hocam diskte problem var ise çözmeniz mümkün değil, eğer yapabiliyorsanız bir arkadaşınızın diski ile test edebilirsiniz. Onun dışında satın almanız gerekecek.
1632759859110.png

SSD'ye 1-2 saat önce Batman Arkham Knight Türkçe Yama kurdum ondan olabilir mi?

Eki Görüntüle 1175082
SSD'ye 1-2 saat önce Batman Arkham Knight Türkçe Yama kurdum ondan olabilir mi?
Hocam öyle bir şey olmasının imkanı olduğunu pek düşünmüyorum, tabii yüklediğiniz yama güvenilir bir siteden değilse içinde virüs olabilir. Virüs olması ihtimali dışında yama kurmanızdan kaynaklı SSD disk yıpranmaz ya da yavaşlamaz.

Geri
Yukarı