Mobil oyun Bullet Path nasıl olmuş?

Ömerrrrrr

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir süredir arkadaşlarımla kendi platform aksiyon mobil oyunumuz için uğraşıyoruz. Amacımız herkesin keyifle oynayabileceği bir mobil oyun yapmak. Oyunun şu anda ana mekanikleri ve düşmanları hazır. Görsel tasarım kısmında eksiklerimiz çok fazla (oyun içerisinde göreceksiniz ki arka planlar düzgün olsa da platformlar henüz sadece küplerden oluşuyor). Aynı zamanda arayüzümüz de şu anda 2D Artist arkadaşımız tarafından adım adım hazırlandığı için eşyalara-skillere ait açıklamaları isimleri fotoğrafları vesaire hep test için yazdığımız haliyle bıraktık. Dolayısıyla o kısımları görmezden gelirseniz çok seviniriz 😀
Şu anda oyunumuzda dengeli bir oynanış yok. Dolayısıyla düzgün bir test aşaması için oyunu ölümsüz modda oynayacaksınız. Sizlere önerim oyunu oynamaya başlamadan önce Upgrade kısmından (giriş menüde sol altta) silahınıza birazcık güçlendirme yapmanız ve Item Store kısmından bir element satın alıp Inventory kısmında bu elementi giymeye başlamanız.
Tutorial olmadığı için kontrolleri de benim özetlemem gerek. Otomatik ateş ettiğimiz bu oyunda çift zıplama yeteneği mevcut. Ayrıca zıplamaya basılı tutarak belli bir limite kadar daha yükseğe zıplayabilirsiniz. Ekranın sol tarafı tamamen joystick. Neresine dokunursanız hareket edebilirsiniz. Aynı zamanda zıplamanın yanında dash yeteneğiniz de bulunuyor.

Oyun içi birkaç ekran görüntüsü çektim.

Cave SS.png

Final SS.png

Forest SS.png

Ice SS.png

Skill SS.png

Oyunumuzu epeydir oynadığımız için hissiyatı ya da mekanikleri hakkında objektif yorum yapamıyoruz. Dolayısıyla sizin her türlü geri dönüşlerinize ihtiyaç duyuyoruz. Oyunu ilgilenip test etmek isterseniz test için oluşturduğumuz Divinus Game Build & Test - Google Drive Drive linkine tıklayarak en güncel APK'sını indirebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda nasıl performans aldığımızı da çok merak ediyoruz. Mümkün olan her cihazda 30 FPS+ hedefliyoruz. Bu FPS'i test etmek için oyunun ayarlarında FPS Counter seçeneğini açıp bizimle ekran görüntüsü de paylaşabilirsiniz. Ayrıca her türlü yorum ve geri dönüşünüzü gerek Drive olsun gerek burası olsun paylaşmanız beni çok mutlu eder. Eleştirmekten çekinmezseniz çok sevinirim. Başarılı bir oyun çıkartmak en büyük hedefimiz. Bu noktada sizlerin yardımını alabilirsek çok mutlu olurum. Zaman ayıran herkese teşekkür ederiz.
Genel olarak bu versiyonda odaklandığımız şey kontroller ve oyunun genel oynanış rahatlığının nasıl olduğu. Oyuna alışmanız ne kadar sürüyor ya da size ters-zor gelen şeyler nedir öğrenebilirsek bunların hepsini iyileştirebiliriz. Oyun dengesi level tasarımına katılacak çeşitlilik bir sonraki versiyonda ele alınacak.

Son düzenleme:
Mekanik olarak güzel bence ama FPS Counter'ı açıp ayarları kaydet yaptığımda ve oyunu girdiğimde FPS ile alakalı bir değer görünmüyor ekranda oyundan çıkıp ana menüye döndüğümde ayarların sıfırlanmış olduğunu görüyorum bir şeyi mi eksik yapıyorum acaba🥲

Mekanik olarak güzel bence ama FPS Counter'ı açıp ayarları kaydet yaptığımda ve oyunu girdiğimde FPS ile alakalı bir değer görünmüyor ekranda oyundan çıkıp ana menüye döndüğümde ayarların sıfırlanmış olduğunu görüyorum bir şeyi mi eksik yapıyorum acaba🥲
Allah allah. Bunun çalışıyor olması gerekiyor bi test edip döneyim size hemen. Çok teşekkürler zaman ayırdığınız için. Oyuna alışmanız zaman aldı mı acaba ?

Şu anda kayıt sisteminde bir sorun var sanırım. Oyunun levelına girdiğiniz zaman ayarlardan fps counterı açma şansınız var mı?

Son düzenleme:
Cihazım Redmi 10
Oyun güzel olmus ama benim cihazımda ortalama 20 FPS aldı 10'a kadar düştüğüde oldu performans dışında o açılış ekranı intro deniliyor sanırım gayet güzel olmus ama karşılamalarda düşmana ateş edildiğinde bir ses çıkmıyor ses olsa daha güzel olurdu bence
Ayrıca FPS ayarı ana menüde açılmıyor oyundayken açmamız lazımç

Cihazım Redmi 10
Oyun güzel olmus ama benim cihazımda ortalama 20 FPS aldı 10'a kadar düştüğüde oldu performans dışında o açılış ekranı intro deniliyor sanırım gayet güzel olmus ama karşılamalarda düşmana ateş edildiğinde bir ses çıkmıyor ses olsa daha güzel olurdu bence
Geri dönüşünüz için çok teşekkürler. İntro bazı telefonlarda kasıyor onu düzelticez. Performans için şubatın 3. Haftasına doğru düzeltilmiş bir versiyon daha yayınlayacağız. Düşmana ateş ettiğimizde ses henüz yok onu da bugün ekleyeyim çok teşekkürler

Bunu düzelttim.
Cihazım Redmi 10
Aynı zamanda sesleri de ekledim player için. Oyunu tekrar test etmek isterseniz önceki versiyonu kaldırıp yenisini indirebilirsiniz (malum google play ya da appstore üzerinde olmadığımızdan güncelleme çıkamıyoruz :D ). Başka geri dönüşleri de dinlemeyi çok isterim diğer üyelerden.

Son düzenleme:
Geri dönüşünüz için çok teşekkürler. İntro bazı telefonlarda kasıyor onu düzelteceğiz. Performans için şubatın 3. Haftasına doğru düzeltilmiş bir versiyon daha yayınlayacağız. Düşmana ateş ettiğimizde ses henüz yok onu da bugün ekleyeyim çok teşekkürler

Bunu düzelttim.

Aynı zamanda sesleri de ekledim Player için. Oyunu tekrar test etmek isterseniz önceki versiyonu kaldırıp yenisini indirebilirsiniz (malum Google Play ya da App Store üzerinde olmadığımızdan güncelleme çıkamıyoruz :D ). Başka geri dönüşleri de dinlemeyi çok isterim diğer üyelerden.

Oyuna alışırken pek zorlanmadım, FPS olaraksa Mate 20 Lite ile mağarada 15-25 arası; buzulda 30-45; ormanda 35-50 arası değerler aldım.

Oyuna alışırken pek zorlanmadım, FPS olaraksa Mate 20 Lite ile mağarada 15-25 arası; buzulda 30-45; ormanda 35-50 arası değerler aldım.
Çok teşekkürler mağarada ışık optimizasyonunu yapacak vaktimiz olmadı henüz. İnşallah onu da ayarlayınca toparlarız. Çok teşekkürler yorumlarınız için

Aynı şekilde bende mağarada diğer yerlere göre daha düşük FPS aldım diğer bölümler gayet akıcı ilerliyor.
Şimdi tekrar deneyeceğim oyunu.

Elinize sağlık, son durum nedir?
Teşekkür ederiz. Art için ayırdığımız bütçeyle tuttuğumuz arkadaş paramızı alıp kaçtı. Dolayısıyla projeyi elimizdeki bütçe bitmeden tamamlayamadık. Farklı işlere geri döndük. Kenardan aynı ekiple ufak oyunlar yapmaya devam ediyoruz. Bullet Path - Apps on Google Play burada 4 dünya ile full oynanabilir bir sürüm var ancak level ve art yapısı istediğimiz seviyede değil

Geri
Yukarı