Mobil oyun programlama

Emir AKBAŞ

Kilopat
Yer
Mordor
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050
Ram: Kingston 2*8 GB DDR4 3200 MHZ
Meslek
Web developer
Arkadaşlar merhaba, yazilim bilgim 4 sene once aldigim HTML ve C dersleriydi. Tabii unuttum zamanla ama simdi mobil oyunlara merak saldim ve hangi program dilin ogrenecegim veya hangi oyun motorunu kullanacagimi bilmiyorum. Calisacagim PC'nin sistem gereksinimleri ne olmalı onu da bilmiyorum. Yardimci olabilecek var mi?

Arkadaşlar merhaba, yazilim bilgim 4 sene once aldigim HTML ve C dersleriydi. Tabii unuttum zamanla ama simdi mobil oyunlara merak saldim ve hangi program dilin ogrenecegim veya hangi oyun motorunu kullanacagimi bilmiyorum. Calisacagim PC'nin sistem gereksinimleri ne olmalı onu da bilmiyorum. Yardimci olabilecek var mi?
Unity öğrenebilirsin C# dilini kullanıyor.

Selamlar, bir oyun geliştiricisi olarak sana önerebileceğim Unity Game Engine, bunun için ise C# öğrenmen gerekiyor, tabii ki gidip direk C# dersleri alabilirsin ama onun yerine farklı farklı projeler yapıp Unity'de öğrenmeni tavsiye ederim baya farklı çünkü.

Selamlar, bir oyun geliştiricisi olarak sana önerebileceğim Unity Game Engine, bunun için ise C# öğrenmen gerekiyor, tabii ki gidip direk C# dersleri alabilirsin ama onun yerine farklı farklı projeler yapıp Unity'de öğrenmeni tavsiye ederim bayağı farklı çünkü.

Teşekkür ederim peki sistem gereksinimleri neler? Uçan daire istemiyordur umarim 😂 malum ulke sartlari yeni sistem toplamaya cok elverisli degil.

Teşekkür ederim peki sistem gereksinimleri neler? Uçan daire istemiyordur umarim 😂 malum ulke sartlari yeni sistem toplamaya cok elverisli degil.
1640608687328.png

Tabi yüksek grafikli oyunlar yapacaksanız artacaktır. Detaylı bilgi için buraya gidebilirsin.

Geri
Yukarı