Mobil oyun sektörü gerçekten kazandırıyor mu?

Olur tabii hocam açıkçası aileme yük olduğumu düşünüyorum ve az veya çok aile ekonomisine katkıda bulunmak istiyorum. Atabileceğiniz kaynak varsa alabilirim.
Öncelikle ben Unity üzerinde çalışıyorum. Unreal Engine de kullanıyorum ama o mobil için değil. Mobil için Unity bence çok mantıklı.

Bulabileceğin en basit oyun motorlarından biri ayrıca ücretsiz. Biraz tutorial izle. Ama en önemlisi güzel bir fikir sahibi olman. Oyunun tutmasındansa güzel bir fikrin(projen) olursa app te olabilir. Bana yazabilirsin fikirlerini. Zaten mesleğim bunun üzerine.

Ancak sana tek tek önerebileceğim kaynaklar çok fazla. O yüzden nereden başlayabilirim dersen. Unity yi indir ve kurcala. Unity asset storedan ya da Githubdan basit projeleri indir ve incele. Sonra fikrine projene göre sana ne lazım. Yazılımın temeli algoritmadır.

Eğer algoritmanı fikrine uygun oturtabilirsen. Yapamayacağın bir şey yok.

Hocam sizin gibi bende mobil oyun yapacağım ben az çok araştırdım iyi bir para getiriyor hatta bayağı baktım tamamen güvenilir birkaç yer bulmuştum bulursam paylaşırım sizinlede.

Hocam sizin gibi bende mobil oyun yapacağım ben az çok araştırdım iyi bir para getiriyor hatta bayağı baktım tamamen güvenilir birkaç yer bulmuştum bulursam paylaşırım sizinlede.
Konu sadece bir oyun yapmak değil dostlar. Publish büyük bir sorundur. Google pek büyük mesele değil ancak Apple küçümsenicek bir platform değil ve orada publish yapmak çok ta kolay değil.

Öncelikle ben Unity üzerinde çalışıyorum. Unreal Engine de kullanıyorum ama o mobil için değil. Mobil için Unity bence çok mantıklı.

Bulabileceğin en basit oyun motorlarından biri ayrıca ücretsiz. Biraz tutorial izle. Ama en önemlisi güzel bir fikir sahibi olman. Oyunun tutmasındansa güzel bir fikrin(projen) olursa App te olabilir. Bana yazabilirsin fikirlerini. Zaten mesleğim bunun üzerine.

Ancak sana tek tek önerebileceğim kaynaklar çok fazla. O yüzden nereden başlayabilirim dersen. Unity'yi indir ve kurcala. Unity Asset Store'dan ya da GitHub'dan basit projeleri indir ve incele. Sonra fikrine projene göre sana ne lazım. Yazılımın temeli algoritmadır.

Eğer algoritmanı fikrine uygun oturtabilirsen. Yapamayacağın bir şey yok.

Anladım hocam araştırmamı yaptıktan sonra size danışırım.

Olur tabii hocam şimdiden teşekkür ederim.

Hocam tek kişi tutacak bir oyun yapman çok zor hiç kod bilmiyorsan imkansız bile denebilir.

Uzun süredir yazılıma girişmek istiyordum ve bu bir tür bahane oldu benim için hemen şu an bir şeyler ortaya çıkmasından çok uzun vadeli bir şeyler yapmak daha mantıklı olur bence hocam.

Anladım hocam araştırmamı yaptıktan sonra size danışırım.

Olur tabii hocam şimdiden teşekkür ederim.
Yaşın küçükse özellikle 20 altıysan dostum. Sakın ama sakın bu merakını bırakma. Para için değil gerçekten gelişmek için girersen. Çok rahat iş bulabileceğin bir sektör.

Yaşın küçükse özellikle 20 altıysan dostum. Sakın ama sakın bu merakını bırakma. Para için değil gerçekten gelişmek için girersen. Çok rahat iş bulabileceğin bir sektör.

Amacım da o yönde hocam yapay zeka özellikle çok merak ettiğim bir sektör.11.sınıf olduğum için zamanımın tamamını ayıramıyorum ama hiç yoktan iyidir.

Amacım da o yönde hocam yapay zeka özellikle çok merak ettiğim bir sektör.11.sınıf olduğum için zamanımın tamamını ayıramıyorum ama hiç yoktan iyidir.
Lavega Games google da aratabilirsin. Sitesine gir bak müsaitsen. Mail yoluyla da iletişim kurabilirsin. Kafana ne takılırsa sor dostum.

Bence bu merakınızı bırakmayın ama TYT AYT aşırı önemli onları unutmaman lazım iş bulurken çok lazım.

Lavega Games Google da aratabilirsin. Sitesine gir bak müsaitsen. Mail yoluyla da iletişim kurabilirsin. Kafana ne takılırsa sor dostum.

Siteye göz gezdirdim hocam. Hazırlayan siz misiniz bilmiyorum ama gayet güzel duruyor kafama takılan olursa konudan veya mailden vs. ulaşırım çok teşekkür ederim desteğiniz için.

Bence bu merakınızı bırakmayın ama TYT AYT aşırı önemli onları unutmaman lazım iş bulurken çok lazım.

Fen lisesindeyim hocam hafta içi çok yoğun geçiyor ancak hafta sonlarım boş oluyor. O zaman da anca ne var ne yok bakabiliyorum. Birinci önceliğim sınavım zaten bu iş boş vaktimi bir nebze değerlendirmemi sağlıyor.

Geri
Yukarı