Mobil oyun yapıp para kazanmak mümkün mü?

blockchainlover

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yazın denemek için Unity kullanarak çok basit mobil Hyper-casual bir oyun yapmak istiyorum. Reklam yapmak için de aylık 2000 TL ayırabilirim. (Instagram reklamı düşünüyorum) Başarılı olabileceğime pek inanmıyorum ama yine de elimden geleni yaparak bir şey ortaya çıkaracağım. Asıl amacım tecrübe kazanmak fakat para kazanabilirsem de neden olmasın. Tavsiyeleriniz var mıdır?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Yazın denemek için Unity kullanarak çok basit mobil Hyper-casual bir oyun yapmak istiyorum. Reklam yapmak için de aylık 2000 TL ayırabilirim. (Instagram reklamı düşünüyorum) başarılı olabileceğime pek inanmıyorum ama yine de elimden geleni yaparak bir şey ortaya çıkaracağım. Asıl amacım tecrübe kazanmak fakat para kazanabilirsem de neden olmasın. Tavsiyeleriniz var mıdır?
Neden mümkün olmasın? Mobil oyun sektöründen güzel para kaldırılabiliyor.
İnsanların oynamak isteyebileceği oyunları üretmek biraz zaman alabilir.
Oyunu üretmek dışında optimizasyon ve hata çözümleriyle uğraşman gerek.
Yeteri kadar denersen eminim sonunda başarılı olabilirsin.
Şimdiden bol şans diliyorum.

Neden mümkün olmasın? Mobil oyun sektöründen güzel para kaldırılabiliyor.
İnsanların oynamak isteyebileceği oyunları üretmek biraz zaman alabilir.
Oyunu üretmek dışında optimizasyon ve hata çözümleriyle uğraşman gerek.
Yeteri kadar denersen eminim sonunda başarılı olabilirsin.
Şimdiden bol şans diliyorum.
Bakalım artık açıkçası tanınabilirlik çok zor olacak gibi çünkü herkes benim gibi düşünüyor. Reklam için Instagram dışında önerileriniz var mıdır?

Merhaba arkadaşlar. Yazın denemek için Unity kullanarak çok basit mobil Hyper-casual bir oyun yapmak istiyorum. Reklam yapmak için de aylık 2000 TL ayırabilirim. (Instagram reklamı düşünüyorum) başarılı olabileceğime pek inanmıyorum ama yine de elimden geleni yaparak bir şey ortaya çıkaracağım. Asıl amacım tecrübe kazanmak fakat para kazanabilirsem de neden olmasın. Tavsiyeleriniz var mıdır?

Tavsiyem inanmanız inanmak en önemli adımınız olmalı bence inanmadan hiçbir şey olmaz.

Yap, kimsenin lafını dinleme, ben aptal yaşlı bunak birisini dinledim çok büyük pişmanlıklar yaptım sen yapma, istediğini yap hiçbir şey kaybetmezsin.

Bunun en güzel örneği bence Kafa Topu. Gayet basit bir oyundu ancak bir şirketi zengin etti.

Hocam bende sizce NFS oyunu tarzı oyun çıkarabilir miyim? Çevrimiçi oynanılabilsin oyuna her veletlerde gelmesin diye ücretli yapma kararı veririm.

Hocam bende sizce NFS oyunu tarzı oyun çıkarabilir miyim? Çevrimiçi oynanılabilsin oyuna her veletlerde gelmesin diye ücretli yapma kararı veririm.

Evet bu mümkün fakat ilk adımınızı bence ücretsiz yapın chat özelliği belli bir yaş sınırında olsun bence öyle daha mantıklı olur ilk girişte öyle bir ayar eklerseniz.

Bakalım artık açıkçası tanınabilirlik çok zor olacak gibi çünkü herkes benim gibi düşünüyor. Reklam için Instagram dışında önerileriniz var mıdır?
Google ads gibi servisler işe yarar.
Hocam NFS gibi bir oyunu yaparsınız elbet, ancak deneyiminiz yoksa NFS'deki kadar kaliteli araç modelleri yapması zor olur.

Google ads gibi servisler işe yarar.

Hocam NFS gibi bir oyunu yaparsınız elbet, ancak deneyiminiz yoksa NFS'deki kadar kaliteli araç modelleri yapması zor olur.

İnternet üzerinde halihazırda bulunan Blender modellerini kullanabilir ücretsiz olanları tabii ki şirket büyürken yavaş yavaş model satın alınır artık bir yapımcı bulunur çok büyürse.

Geri
Yukarı