Mobil oyunda takım isimleri ve formalarından telif yenir mi?

İşletim sistemi
Android
Merhaba, 2D bir futbol oyunu geliştiriyorum, oyunda Türkiye'den zeytinburnu Spor'dan tutun Barcelona'ya Fenerbahçe'den karşıyaka Spor'a kadar takımlar, takım isimleri, amblemleri ve formaları bulunacak. Tek kişiyim öyle bir şirketim yok bağımsızım.
Fakat bu oyunu yaparken aklıma telif yiyebileceğim geldi. Bu durum sıkıntı olur mu? Ya da nasıl bir önlem, alternatif yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki 1-2 harf değişikliği beni bu sıkıntıdan kurtarır mı? Örneğin Fenerbahçe yerine Fenirbahcee gibi ya da Fenerbhç gibi. @Berkay Küçük Koçak @RayOula @PALOT ELAMDAR @Berk Count Ve formada amblem kullanmayıp sadece renklerini kullansam?
Ayrıca yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Türkçe güzel isimler düşünebilirsin takımlarımız için harfleri eksik yazman kalitesiz gösterir. Örnek vermek gerekirse Sarı Kanarya FK (tamamen salladım örnek olsun diye. Renkleri sarı lacivert olur.) Arma konusu için sadece renkleri de kullanabilirsin fakat yine basit olmasın kalite gözüksün diyorsan o renklerin üstüne bir de kanarya silueti koyarsın mükemmel olur.

Peki 1-2 harf değişikliği beni bu sıkıntıdan kurtarır mı? Örneğin Fenerbahçe yerine Fenirbahcee gibi ya da Fenerbhç gibi. @Berkay Küçük Koçak @RayOula @PALOT ELAMDAR @Berk Count Ve formada amblem kullanmayıp sadece renklerini kullansam?
Ayrıca yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
Eski dream league oyununu örnek al kendine bence. Oyuncularda fifpro lisansları vardı ama takım lisansları olmadığı için takım isimleri baya benzer olduğu halde renkleri ve forma modellerini baya benzetmişlerdi. Ayrıca logolar da sallana şeylerdi. Oyuncuları da Ranaldi gibi fln yapabilirsin bir sorun olmaz gibi.

Geri
Yukarı