Mobil platformdaki rakipsiz araba oyunu: Assoluto Racing

Merhaba dostlar, bugün uzun zamandır ilgi duyduğum araba oyunlarından, mobil platformda rakipsiz olduğunu düşündüğum Assoluto Racing'i inceleyeceğim.

Keyifli okumalar!

Bu oyun da ne?
Gün geçtikçe patatesleşen mobil oyun çöplüğünde adam gibi oyun bulmanın zorlaştığı bir dönemde altın değerinde bir oyun bu oyun. Mobil için rakipsiz, en iyi fiziklere sahip. Bol bol lisansa sahip, kaliteli bir yapım. Assetto Corsa'nın mobil versiyonu diye anılıyor fakat kesinlikle Gran Turismo'dan ilham alınmış bu oyun yapılırken. Adım adım incelemeye başlayalım.

Fizikler
Tartışmasız bir araba oyununu vezir de rezil de yapan nokta. En önemlisi.
Simülasyon'a yakın fiziklere sahip, zor. Asistler kapalı araba tepkileri harika. Oversteer oluyor, her arabanın hissi farklı. Pist için gayet tutarlı, kaliteli, gerçekçi.
Mobil platformda deneyimlediğim en iyi fizikler. Pist için konuşuyorum tabi ki de, ralli modu var. Oranın fiziklerini modlar kısmında konuşacağım.
Uzun süre Asseto oynamış biriyim, Sim-Race ekipmanım olmasa da çok büyük bir merakım var. Şahsi fikrim bir mobil cihaz için ne daha zoru iyi olurdu, ne de kolayı.
Tadında bir zorluk. Hârika. Gerçekçi ve mega zor değil. Drift için de güzel, kolay değil drift atmak. Her araba ile olmuyor, süspansiyon özelliğine göre değişiyor.

Ses
Mobil için güzel sayılır, her aracın farklı özel sesi yok sanırım. Benzer seslere sahip araçları aynı yapmışlar. Kesinlikle kötü değil, fakat üzerine koyulması gerekiyor. Keyifli sesleri var. Fakat seslerin daha karakteristik olması gerekiyor şahsi fikrim.
Forza Horizon gibi milletin aklı ile dalga geçer gibi sesler sunan bir oyunun, deli gibi overrated olduğu bu oyun dünyasında bu oyunu sesleri konusunda gömmek mantıksız, mobil ve düşük GB, kaliteli. Yeterli.

Grafikler
Renk paleti, shaderlar, texturelar, araç modelleri mobil için çok mantıklı. Gereksiz abanacak detaylar yok, gayet tatlı seviyede. En iyisi değil, ama en iyiye yakın.
Screenshot_20231028_122333_Assoluto Racing.jpg

M4, Nürburgring'de.
(Düşük grafik ile çekilmiş bir fotoğraf)

Menü
Böyle bir başlık sizi şaşırtmış olabilir fakat bir oyunun menüsünün rahatlığı, sadeliği, minimalliği çok önemlidir benim için.
Mobil için gayet rahat, gereksizliklerden arınmış, güzel bir tasarıma sahip. Güzel bence, sade. Akışkan.

Çok iyi değil, çarpışmalar kapalı. Free Roam, Quick Race/Drift modları var. Arkadaşlarla gazlanır fakat çarpma yok, ne kadar keyif verir bilmem. Yine de güzel sayılır, Ring'te agalarla kapışmak, gazlamak. Harika olurdu. Tabi araba oyunlarıyla sizin kadar ilgilenen, simülasyon oyunu seven agalarınız varsa. :(

Arabalar
Marka yelpazesi çok geniş olmasa da iyi sayılır. Sevilen modeller var. Sevilen modellerin özel yapım modelleri de var, R32 Pandem, EVO Aero gibi.
Fakat sizi üzebilebilir, Audi, Ferrari, Lamborghini, Bugatti eksik. Yapımcı çok büyük bir yapımcı değil, muhtemelen maddiyatla ilgili bir problem olmiştur.
Porsche, BMW, Mercedes, Toyota, Nissan, Mazda, Mclaren, Subaru, Mitshubishi... Gibi markalar da var, tatmin eder.

Pistler
Çok iyi. Gran Tueismo'dan aşina olduğunuz bir kaç harita, küçük drift haritaları, Touge haritaları, Shutoko'ya benzeyen bir gece haritası, biraz ralli haritası, serbest rakılma haritaları ve pistlerin pisti, en büyük testislere sahip Nürburgring var. Nürburgring'in, mobilde lisanslı olduğu iki oyundan biri sanırım. Real Racing 3'te de var fakat bu 7 dakika süren yeşil cehennem orada yok, motorsporların olduğu küçük kısım var Real Racing 3'te.
Apex Racing'te de Nürburgring var fakat lisans yoktu en son orada.
Mobil platformda, büyük Ring'e sahip tek lisanslı oyun. Sırf bunun için bile oynanır, aşığım o piste. En büyük hayallerimden biri ilerde gitmek.
Screenshot_20231028_123541_Assoluto Racing~2.jpg

EG6, gece
(Düşük grafikler + Kırpma)

Modlar
Gran Turismo'dan aşina olduğunuz ehliyetsi leveller, stok araba ile Time Attack yapıp leaderboard kasabildiğiniz modlar, modifiye ile Time Attack kasabildiğimiz modlar, drift modları, serbest sürüş modu, ralli modu ve Custom Race.
Custom Race dışında hepsi harika, Leaderboardda isminizi görmek harika. LFA ile Nürburgring'te 10 küsüratlı bir sıralamadayım Dünya'da. Çok keyifli.
Custom Race biraz ham, keşke biraz daha iyi olsa. Nürburgring'te yarışmak da yok. Ayrıca Real Racing 3'teki gibi yarış kariyeri olsa on numara olurmuş.
Fakat oyun hâla geliştiriliyor. Elbet onlara da sıra gelir.
Ralli de yeterli seviyede, en iyisi değil. Rush Rally 3 kadar olmasa da keyifli bir Ralli modu var. Yeterli, sırf ralli oynayacak iseniz oynanmaz ama arada toz duman yapayım derseniz sarar.

Modifiye
Bodykit takmak yok mâlesef, bazı özel yapım arabalarda var sadece.
Turbo, motor, ağırlık azaltma, lastik, vites, agzoz yükseltmek mümkün.
Jant swaplama, importlardan çıkan özel boyalarla boyama var. Süspansiyon ayarlama, kamber, toe, jant inçi ayarlama var. Yeterli.

Oynanış
Kontrol özelleştirmeleri harika. Keyfinize göre takılın. Otomatik, manuel, tuşlu pedal, analog pedal. Keyfiniz ne isterse.
Gamepad desteği var fakat menüde gamepad ile gezmek yok, ayrıca her çık girde ayar özelleştirmeleri kayboluyor sanırım, bir de taktığınız da sürekli Gamepad'i ayarlardan seçmek de keyifsiz biraz. Bu da geliştirilir diye düşünüyorum. Her arabada kokpit kamerası yok, ama bazılarında var. Kokpit kamerası olmasa bile Gran Tueismo PSP'dekine benzer bir kamera mevcut. Bu kamera Time Attacklar için harika.

Optimizasyon
Genel olarak çok iyi, fakat bazı istisnai durumlarda patlayabiliyor optimizasyon.
Mesela çoğu haritada 60 FPS'ye yakın değerler alıyorum TAB A8'imle. Bu harika.
Yeni eklenen Touge haritasî ve Fuji Speedway pisti sorunlu ama, fena dalgalanma oluyor. Çok uç noktalarda bu iki pist ile öteki pistlerin akıcılığı.
Online'de 7 kişi varken meslea 8. Girerken drop yiyor bazen, 3 GB RAM'e sahip cihazım. Normaldir herhalde.
Yine de üzerine koyulabilir. Ama çoğu haritada 60 FPS alabilmek harika. Çok üst düzey bir cihaza ihtiyacınız yok.

İçerik
Bedava olarak kesinlikle oynadıkça güzel araçlara sahip olabilirsiniz. Oyun bol bol hediye dağıtıyor, şuanda Hallowen eventi var ve altın dağıtıyor, girin bi' alın bence.
Fiyatlandırması da çok iyi, bu oyuna para yatırdım. Pişman da değilim. Import kısmı ile de kasa açılımına benzer bir şekilde araba çıkarabiliyorsunuz. Çok fena araçlar elde edebilirsiniz, ben elde ettim. Baya elde ettim hem de. O kadar düşük ihtimalli değil.

Sonuç
En iyisi bence mobildeki. Adam akıllı oyun yok ki zaten. Kesinlikle denenir bu oyun, indirin ne olacak. Tonlarca para bayıldığınız telefonları sadece İnstagram'a bakmak için kullanmayın bence, her gittiğiniz yerde araba oyunu oynamak fena mı. İndirin bakın bence.
Belki Grid Autosport rakibi olabilirdi fakat o arcade. Direk eleniyor benim gözümde.
Grid de kaliteli, fakat bu yüzden kötû bence. Severim Grid serisini, daha önce birden çok oyununu oynadım ama hâla Arcade Marcade takılması rahatsız ediyor.
Ben keyif almıyorum, bu yüzden benim gözûmde en iyisi Assoluto. Okuduğunuz için teşekkürler. Hoşçakalın.
Screenshot_20231028_123122_Assoluto Racing.jpg

Screenshot_20231028_123239_Assoluto Racing~2.jpg

Screenshot_20231028_123947_Assoluto Racing.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Önceden şansa P1 çıkarmıştım, online'da gazlaması sarıyordu. Bugün tekrar indirdim hala da güzel ama para kasması zorlaşmış gibi. Önerin var mıdır?

Önceden şansa P1 çıkarmıştım, online'da gazlaması sarıyordu. Bugün tekrar indirdim hala da güzel ama para kasması zorlaşmış gibi. Önerin var mıdır?
6 liralık kazancı iki katına çıkarma paketini alırsanız rahatlarsınız baya.
Etkinlikleri öneririm.
Oyunu para kazanmak için değil de time attack kasmak için oynamaya çalışırsanız bence daha çok keyif alırsınız, tâbi sizin tercihiniz.
Ayarlardan her şeyi en düşüğe çekip, motion blur, kamera sarsıntısını kapat. 480P'ye al oyunu.
Fuji Speedway, yeni eklenen touge haritası ve bazı optimizasyonu kötü haritalardan uzak dur.
Oyunu direksiyonu olmayan kokpit kamerasından oynayabilirsin bir de. Şu siyah çerçeveli gibi olan.

Merhaba dostlar, bugün uzun zamandır ilgi duyduğum araba oyunlarından, mobil platformda rakipsiz olduğunu düşündüğum Assoluto Racing'i inceleyeceğim.

Keyifli okumalar!

Bu oyun da ne?
Gün geçtikçe patatesleşen mobil oyun çöplüğünde adam gibi oyun bulmanın zorlaştığı bir dönemde altın değerinde bir oyun bu oyun. Mobil için rakipsiz, en iyi fiziklere sahip. Bol bol lisansa sahip, kaliteli bir yapım. Assetto Corsa'nın mobil versiyonu diye anılıyor fakat kesinlikle Gran Turismo'dan ilham alınmış bu oyun yapılırken. Adım adım incelemeye başlayalım.

Fizikler
Tartışmasız bir araba oyununu vezir de rezil de yapan nokta. En önemlisi.
Simülasyon'a yakın fiziklere sahip, zor. Asistler kapalı araba tepkileri harika. Oversteer oluyor, her arabanın hissi farklı. Pist için gayet tutarlı, kaliteli, gerçekçi.
Mobil platformda deneyimlediğim en iyi fizikler. Pist için konuşuyorum tabii ki de, ralli modu var. Oranın fiziklerini modlar kısmında konuşacağım.
Uzun süre Asseto oynamış biriyim, SIM-Race ekipmanım olmasa da çok büyük bir merakım var. Şahsi fikrim bir mobil cihaz için ne daha zoru iyi olurdu, ne de kolayı.
Tadında bir zorluk. Hârika. Gerçekçi ve mega zor değil. Drift için de güzel, kolay değil drift atmak. Her araba ile olmuyor, süspansiyon özelliğine göre değişiyor.

Ses
Mobil için güzel sayılır, her aracın farklı özel sesi yok sanırım. Benzer seslere sahip araçları aynı yapmışlar. Kesinlikle kötü değil, fakat üzerine koyulması gerekiyor. Keyifli sesleri var. Fakat seslerin daha karakteristik olması gerekiyor şahsi fikrim.
Forza Horizon gibi milletin aklı ile dalga geçer gibi sesler sunan bir oyunun, deli gibi overrated olduğu bu oyun dünyasında bu oyunu sesleri konusunda gömmek mantıksız, mobil ve düşük GB, kaliteli. Yeterli.

Grafikler
Renk paleti, shaderlar, texturelar, araç modelleri mobil için çok mantıklı. Gereksiz abanacak detaylar yok, gayet tatlı seviyede. En iyisi değil, ama en iyiye yakın.
Eki Görüntüle 1993218

M4, Nürburgring'de.
(Düşük grafik ile çekilmiş bir fotoğraf)

Menü
Böyle bir başlık sizi şaşırtmış olabilir fakat bir oyunun menüsünün rahatlığı, sadeliği, minimalliği çok önemlidir benim için.
Mobil için gayet rahat, gereksizliklerden arınmış, güzel bir tasarıma sahip. Güzel bence, sade. Akışkan.

Çok iyi değil, çarpışmalar kapalı. Free Roam, Quick Race/Drift modları var. Arkadaşlarla gazlanır fakat çarpma yok, ne kadar keyif verir bilmem. Yine de güzel sayılır, Ring'te agalarla kapışmak, gazlamak. Harika olurdu. Tabii araba oyunlarıyla sizin kadar ilgilenen, simülasyon oyunu seven agalarınız varsa. :(

Arabalar
Marka yelpazesi çok geniş olmasa da iyi sayılır. Sevilen modeller var. Sevilen modellerin özel yapım modelleri de var, R32 Pandem, EVO Aero gibi.
Fakat sizi üzebilebilir, Audi, Ferrari, Lamborghini, Bugatti eksik. Yapımcı çok büyük bir yapımcı değil, muhtemelen maddiyatla ilgili bir problem olmiştur.
Porsche, BMW, Mercedes, Toyota, Nissan, Mazda, McLaren, Subaru, Mitshubishi... Gibi markalar da var, tatmin eder.

Pistler
Çok iyi. Gran Tueismo'dan aşina olduğunuz birkaç harita, küçük drift haritaları, Touge haritaları, Shutoko'ya benzeyen bir gece haritası, biraz ralli haritası, serbest rakılma haritaları ve pistlerin pisti, en büyük testislere sahip Nürburgring var. Nürburgring'in, mobilde lisanslı olduğu iki oyundan biri sanırım. Real Racing 3'te de var fakat bu 7 dakika süren yeşil cehennem orada yok, motorsporların olduğu küçük kısım var Real Racing 3'te.
Apex Racing'te de Nürburgring var fakat lisans yoktu en son orada.
Mobil platformda, büyük Ring'e sahip tek lisanslı oyun. Sırf bunun için bile oynanır, aşığım o piste. En büyük hayallerimden biri ileride gitmek.
Eki Görüntüle 1993254

EG6, gece
(Düşük grafikler + Kırpma)

Modlar
Gran Turismo'dan aşina olduğunuz ehliyetsi leveller, stok araba ile Time Attack yapıp leaderboard kasabildiğiniz modlar, modifiye ile Time Attack kasabildiğimiz modlar, drift modları, serbest sürüş modu, ralli modu ve Custom Race.
Custom Race dışında hepsi harika, Leaderboardda isminizi görmek harika. LFA ile Nürburgring'te 10 küsuratlı bir sıralamadayım Dünya'da. Çok keyifli.
Custom Race biraz ham, keşke biraz daha iyi olsa. Nürburgring'te yarışmak da yok. Ayrıca Real Racing 3'teki gibi yarış kariyeri olsa on numara olurmuş.
Fakat oyun hâla geliştiriliyor. Elbet onlara da sıra gelir.
Ralli de yeterli seviyede, en iyisi değil. Rush Rally 3 kadar olmasa da keyifli bir Ralli modu var. Yeterli, sırf ralli oynayacak iseniz oynanmaz ama arada toz duman yapayım derseniz sarar.

Modifiye
Bodykit takmak yok maalesef, bazı özel yapım arabalarda var sadece.
Turbo, motor, ağırlık azaltma, lastik, vites, agzoz yükseltmek mümkün.
Jant swaplama, importlardan çıkan özel boyalarla boyama var. Süspansiyon ayarlama, kamber, toe, jant inçi ayarlama var. Yeterli.

Oynanış
Kontrol özelleştirmeleri harika. Keyfinize göre takılın. Otomatik, manuel, tuşlu pedal, analog pedal. Keyfiniz ne isterse.
Gamepad desteği var fakat menüde gamepad ile gezmek yok, ayrıca her çık girde ayar özelleştirmeleri kayboluyor sanırım, bir de taktığınız da sürekli Gamepad'i ayarlardan seçmek de keyifsiz biraz. Bu da geliştirilir diye düşünüyorum. Her arabada kokpit kamerası yok, ama bazılarında var. Kokpit kamerası olmasa bile Gran Tueismo PSP'dekine benzer bir kamera mevcut. Bu kamera Time Attacklar için harika.

Optimizasyon
Genel olarak çok iyi, fakat bazı istisnai durumlarda patlayabiliyor optimizasyon.
Mesela çoğu haritada 60 FPS'ye yakın değerler alıyorum Tab A8'imle. Bu harika.
Yeni eklenen Touge haritasî ve Fuji Speedway pisti sorunlu ama, fena dalgalanma oluyor. Çok uç noktalarda bu iki pist ile öteki pistlerin akıcılığı.
Online'de 7 kişi varken meslea 8. Girerken drop yiyor bazen, 3 GB RAM'e sahip cihazım. Normaldir herhalde.
Yine de üzerine koyulabilir. Ama çoğu haritada 60 FPS alabilmek harika. Çok üst düzey bir cihaza ihtiyacınız yok.

İçerik
Bedava olarak kesinlikle oynadıkça güzel araçlara sahip olabilirsiniz. Oyun bol bol hediye dağıtıyor, şu anda Hallowen Event'i var ve altın dağıtıyor, girin bi' alın bence.
Fiyatlandırması da çok iyi, bu oyuna para yatırdım. Pişman da değilim. Import kısmı ile de kasa açılımına benzer bir şekilde araba çıkarabiliyorsunuz. Çok fena araçlar elde edebilirsiniz, ben elde ettim. Bayağı elde ettim hem de. O kadar düşük ihtimalli değil.

sonuç
En iyisi bence mobildeki. Adamakıllı oyun yok ki zaten. Kesinlikle denenir bu oyun, indirin ne olacak. Tonlarca para bayıldığınız telefonları sadece Instagram'a bakmak için kullanmayın bence, her gittiğiniz yerde araba oyunu oynamak fena mı? İndirin bakın bence.
Belki Grid Autosport rakibi olabilirdi fakat o arcade. Direk eleniyor benim gözümde.
Grid de kaliteli, fakat bu yüzden kötû bence. Severim Grid serisini, daha önce birden çok oyununu oynadım ama hâla Arcade Marcade takılması rahatsız ediyor.
Ben keyif almıyorum, bu yüzden benim gözûmde en iyisi Assoluto. Okuduğunuz için teşekkürler. Hoşça kalın.
Eki Görüntüle 1993302
Eki Görüntüle 1993301
Eki Görüntüle 1993300

Yarış oyunlarını hiç sevmem ben açık dünya severim ama Assoluto hoşuma gitti.

Car parking ve Asphalt 9?

+18 çizimler yüzünden car parking düşüşe geçti artık kitleden dolayı girmiyorum oyuna yaz dönemi güzel kitlesi vardı Assoluto racing çok daha iyi bir oyun.

Geri
Yukarı