Mobil Uygulama Geliştirmek İçin En İyi Yol

Münir Besye

Hectopat
Daha fazla  
Mobil uygulama geliştirmeye başlamak istiyorum. Elime Mac yok şu anda o yüzden Android geliştireceğim diye düşünüyorum. Sizce Windows bilgisayarla mobil uygulama geliştirmek için en iyi yöntem nedir? React Native falan mı yoksa normal Native uygulama geliştirme mi? Java ? Kotlin? Flutter?

Visual studio da xamarin var her platforma yazarsın.Adobenin phonegap var yanılmıyorsam javascript ile yazılıyo.App inventor kodsuz sürekleyip bırakarak uygulama yazarsın.Android studioda java,kotlin,c++ var ve flutter için dart dili kullanılıyor.

@Münir Besye
Mobil geliştirecekseniz IOS Developer olun. Hem maddi açıdan hem de iş açısından çok daha tatmin edicidir. Bunun yanında Android geliştirirken yaşanan bir çok sıkıntıyı yaşamazsınız. Yüzlerce farklı telefon için kod yazmak ve sadece iPhone için kod yazmak arasında ciddi fark var. Bunun yanında profesyonel hayatta Apple ürünleri kullanılıyor genelde.

Apple uzun süredir iPhone'larda devrim yapmıyor. Bunun sebebi telefon için değil diğer alanlar için çalışıyorlar. Artık hayatımızın temel elektronik cihazı telefon değil, gelişimler artık bu alan temelinde değil. IOT, akıllı ev, araba, ev ürünleri ve benim bilmediğim tüm şeyler için çalışmalar yapıyor ve bundan eminim ki yaptıkları şeyler pazarda 1. olacak. 3. Dünya ülkelerinden bahsetmiyorum elbette. Sizin para kazanacağınız yerlerde 3. dünya ülkeleri değil. Hobi amaçlı olsa da IOS geliştirin. Tek dil, tek platform ve tek işletim sistemi için geliştirme yapacaksınız.

Macbook'a ihtiyacınız yok. Sanal makine kurabilirsiniz. Umarım IOS geliştirirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı