Mobilde kullandığınız tarayıcılar neler?

Mobilde hangi tarayıcıları kullanıyorsunuz? (2 oy hakkı)

• Google / Chrome

Oy: 159 57,6%
  • Microsoft Edge / Bing

Oy: 14 5,1%
  • Firefox / Focus

Oy: 21 7,6%
  • Safari

Oy: 47 17,0%
  • Opera / GX / Mini

Oy: 38 13,8%
  • DuckDuckGo

Oy: 7 2,5%
  • Yandex

Oy: 1 0,4%
  • Vivaldi

Oy: 2 0,7%
  • Brave

Oy: 30 10,9%
  • Puffin

Oy: 0 0,0%
  • Yaani

• Samsung Internet

Oy: 17 6,2%
  • Mi tarayıcı

Oy: 6 2,2%
  • Tor tarayıcı

Oy: 2 0,7%
  • RedApp tarayıcı

• Aloha tarayıcı

• Dolphin tarayıcı

• Ankette bulunmuyor

Oy: 12 4,3%

• Oy verenlerin toplamı
    276
iCloud ile birlikte kimliğimi internette gizlemek için Safari kullanıyorum. Mac'te de özel kodlarımı düzenlemek için bir Web hizmeti kullanacaksam ya da ortak ağda bulunuyorsam Safari kullanıyorum mecbur.

Ücretli iCloud ile beraber MacOS ve iOS makinalarda Private Relay adlı bir özellik aktif oluyor. Bunu kendiniz aktif etmeniz gerek. Mantık şu; Ziyaret etmek istediğiniz Web Sayfası bir makinaya bağlı. Siz bu makinaya bir istek yolladığınızda Apple size iki tane makina ayarlıyor. Birisi size, diğeri de hedef adrese bağlanıyor. Sizin yaptığınız her işlem bu iki makina arasında gidip geliyor ve ne Apple ne de hedef sunucu sizden zırnık koklayamıyor data anlamında. Öyle ki IP adresi bile gizleniyor.

Bir de üzerine VPN çalıştırıyorum çerezler için. Böylelikle internette izimi kaybettirebiliyorum. Dün yanlışlıkla Chrome'a bu özellikler kapalı iken arkadaş için Office bakayım dedim. Bugün Instagram Hikayeler reklamlarında Microsoft vardı boyuna. Bunu taciz olarak gördüğümden nefret ediyorum.

Android'de Firefox + uBlock Origin veya Brave öneririm, IOS'da Brave ve Opera GX, Orion öneririm. Kullandığım en iyi tarayıcılar bunlardı.

Chrome kullanıyorum. Çünkü Google ekosistemini kullanıyorum.

Firefox kullanıyorum telefon eski, Firefox'u kapattığında ne varsa siliyor cookiymiş tanımlama bilgisiymiş hiçbir şey tutmuyor pırıl pırıl.

Firefox kullanıyorum telefon eski, Firefox'u kapattığında ne varsa siliyor cookiymiş tanımlama bilgisiymiş hiçbir şey tutmuyor pırıl pırıl.

Telefon çok kötüyse, VIA tarayıcıyı öneririm. Ben S7562 hesap makinesi telefonumla çok rahat kullanabiliyordum.

Geri
Yukarı