Rehber Mobil'de XCloud nasıl kullanılır?

Grandfather

Decipat
Yer
Beylikdüzü/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Baterist
Merhaba arkadaşlar, bugün size Mobil'de XCloud'u nasıl kullanacağınızı anlatacağım.
En başta cihazımıza Xbox Game Pass uygulamamızı indiriyoruz. Ardından uygulamayı açıyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabınız yoksa kayıt olun. (çoğu bulut oyunu Game Pass'ta olduğu için Premium ile daha fazla oyun oynayabilirsiniz. Ardından giriş yapın ve ayarlar bölümünden konumu Almanya yapın. Sonra bir VPN indirin. Ben Urban VPN kullandım. Ardından programdan XCloud'u destekleyen ülkelerden birini seçin.
Desteklenen ülkeler:

Screenshot_2023-01-08-16-31-45-764.jpeg

Ben dün Fransa kullandım. Ama bugün olmadı o yüzden Danimarka seçtim ve oldu. Bu arada VPN üzerinden Almanya'dan farklı ülke seçtiğiniz zaman Xbox Game Pass üzerinden konumu değiştirmeyin!
Ardından uygulamaya girin ve bulut bölümünü seçin.

Screenshot_2023-01-08-16-36-16-560.jpeg

Gamepad'ınız varsa tüm oyunları oynayabilirsiniz ama gamepad'ınız yoksa dokunarak oynayın bölümüne gelin ve tümünü göster bölümüne bas.

Screenshot_2023-01-08-16-39-49-332.jpeg

Sonra istediğiniz oyuna basın. Ama Game Pass desteklenen oyunlar için Game Pass almanız lazım!
Güzel bir oyun deneyimi istiyorsanız oyuna girdiginiz zaman arkadan VPN'yi kapayın. Bölünmüş ekran yaparak girerseniz sonra anında kaparsanız olur. Çünkü oyundayken çıktığınız an oyun kapanır.

İyi oyunlar!

Faydalı rehber olmuş, teşekkürler. Hem mobilde hem de bilgisayarımda kullandığım bir hizmet. Bizim ülkemizde neden halen yok, anlayabilmiş değilim. Her seferinde VPN ile uğraşıyoruz. Kesinlikle ülkemize gelmeli xCloud. Bende oyun oynarken sık sık pikselleşme sorunu oluyor. 50 Mbps hız sanırım xCloud için yetersiz kalıyor. Bu arada VPN olarak ben Windscribe'yi kullanıyorum, tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faydalı rehber olmuş, teşekkürler. Hem mobilde hem de bilgisayarımda kullandığım bir hizmet. Bizim ülkemizde neden halen yok, anlayabilmiş değilim. Her seferinde VPN ile uğraşıyoruz. Kesinlikle ülkemize gelmeli xCloud. Bende oyun oynarken sık sık pikselleşme sorunu oluyor. 50 Mbps hız sanırım xCloud için yetersiz kalıyor. Bu arada VPN olarak ben Windscribe'yi kullanıyorum, tavsiye ederim.
Oyuna girince VPN'yi kapat. Pikselleşme gider.

Geri
Yukarı