Mobile Intel 965 Express Chipset Family Sürücü Bulma

Neko

Megapat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 İşlemci
MSI B550-A PRO Anakart
XPG Gammix D35 16GB (2x8) 3600MHz CL18 RAM
ID-Cooling Frostflow X 240 Soğutucu
Powercolor Fighter RX 6600 XT 8GB
WD Blue 1TB + WD Blue 1TB + WD Purple 1TB HDD + Adata Ultimate SU650 240G + Samsung PM991A 256G SSD
MSI MAG Forge 100M
Silverstone Strider Essential 500W 80+ Bronze (ST50F-ES230)
BenQ GW2270H 1080p 60Hz 5MS VA + LG 22MN430M-B 1080p 75Hz 5MS IPS
Meslek
Öğretmen
Profil Kapağı
1523109432
Ben üç gün önce bilgisayarı Windows 10'a yükselttim fakat onboard GPU'm için bir sürücü bulamadım. Bu yüzden Counter Strike 1.6'da 09-14 FPS arası veriyor.

Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family için W10 sürücüsü bulabilir misiniz acaba? Sürücünün Intel olması şart değil. BNA Driver olabilir mesela. Olabildiğince güncel ve performanslı sürücüyü arıyorum. En azından Counter Strike oynayabilmek istiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Teşekkürler. Şimdi 32-bit olanı kurdum ve denemek için Counter Strike'a girdim fakat hala oynanabilir durumda değil.

Bilgisayarımın özellikleri şöyle:
  • Intel(R) Core(TM) Duo CPU T5470 @1.60GHz
  • 3GB 330MHz DDR2 RAM (1+2 Dual)
  • Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family 358MB
Oyunun sistem gereksinimleri ise; 800MHz işlemci, 128MB RAM, 32MB+ ekran kartı şeklinde.

Bu oyunu oynayamamamın sebebi ne olabilir sizce?

Onboard GPU'nuz sadece görüntü alabilme amaçlı koyulan bir GPU. İşlemci de iyi değil. Bu değerlerin üstüne çıkılabilir mi bilemiyorum.

Onboard GPU'nuz sadece görüntü alabilme amaçlı koyulan bir GPU. İşlemci de iyi değil. Bu değerlerin üstüne çıkılabilir mi bilemiyorum.

Biliyorum sistemim pek iyi değil yine de format öncesi yapabildiklerimi yapamıyorum. Half-Life 2'de yüksek ayarlarda 45 FPS görüyordum ama şimdi Half-Life 1 kasıyor.

Ben üç gün önce bilgisayarı Windows 10'a yükselttim fakat onboard GPU'm için bir sürücü bulamadım. Bu yüzden Counter Strike 1.6'da 09-14 FPS arası veriyor.

Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family için W10 sürücüsü bulabilir misiniz acaba? Sürücünün Intel olması şart değil. BNA Driver olabilir mesela. Olabildiğince güncel ve performanslı sürücüyü arıyorum. En azından Counter Strike oynayabilmek istiyorum :)
Hocam bilgisayarlarımız çok benizyor. Mesela:
CPU: Intel Core 2 Duo T5870(2.00 GHz)
GPU :Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100
RAM: 3 GB DDR2 332.5 MHz
HDD: WD 320 GB 7200 RPM
Laptop ismi: HP Compaq 610. Sizde nedir hocam?
İsterseniz sizin için kendim deneye bilirim oyunu, bakalım ne kadar FPS alıcam:)
Kendi bilgisayarımda denedim.
1024X768P çözünürlük ve Highest(32 bit colours) 16 kişilik bir serverde 40-50 FPS aldım. Anlamadığım bilgisayarlarımızın parametreleri neredeyse aynı. Ama ben daha fazla FPS alıyorum, nasıl oluyor bu?

Son düzenleme:
@EvieFrye Hocam benim bilgisayar HP Compaq 6720s. Ben 1280x800 çözünürlükte ve en düşük ayarlarda oynamaya çalışıyorum ama yine de 30 FPS bile alamıyorum :confused:

Eskiden oynayabildiğim oyunları artık oynayamıyorum. Bilemedim bu işi :cry:
AIDA64 ile boştayken bilgisayarın ısı değerlerine baktım. Bakmaz olaydım :ıslık:

Screenshot_2.png

@EvieFrye Hocam zahmet olmazsa aygıt yöneticisinden GPU'nuzun sürücü tarihine bakabilir misiniz?

Benimki böyle:
Screenshot_2.png

Son düzenleme:
@EvieFrye Hocam benim bilgisayar HP Compaq 6720s. Ben 1280x800 çözünürlükte ve en düşük ayarlarda oynamaya çalışıyorum ama yine de 30 FPS bile alamıyorum :confused:

Eskiden oynayabildiğim oyunları artık oynayamıyorum. Bilemedim bu işi :cry:
AIDA64 ile boştayken bilgisayarın ısı değerlerine baktım. Bakmaz olaydım :ıslık:

Eki Görüntüle 315308
@EvieFrye Hocam zahmet olmazsa aygıt yöneticisinden GPU'nuzun sürücü tarihine bakabilir misiniz?

Benimki böyle:
Eki Görüntüle 315329

Hocam çok özür dilerim 1 yıla yakın sosyal'de değildim. Bu arada sürücü tarihi bende aynı 🙂
Bu konuyuda eski mesajlarımı okuyurken gördüm, tesadüf yani😀 bu arada konuyu hortlatdım özür dilerim😬

Benim PC özellikleri.

Mobile Intel (r) 965 Express chipset family.

Intel Core 2 Duo T5870 2.00 GHz.

2 GB RAM DDR 2 1660 MHz.

Ama Minecraft açamıyorum.

Önceki bilgisayarım da aynı özelliklere sahip ve açıyordu ama bu bilgisayar açmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı