Mobile Intel(r) 4 Series Express Chipset Family Windows 8.1 Grafik sorunları

MustafaYlmz13

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bugün Windows 8.1'e geçtim fakat birçok sorunla karşılaştım. Örneğin ekran kartımın W8.1 için driverinin bulunmaması, bu sebeple Minecraft gibi oyunları açamamam, başka bir hesap açmak için ürün anahtarı istemesi vs..

Neyse, sorum şu;
Konumu doğru yere açtığımı bilmiyorum hata yaptıysam affola. Ben sizden Windows 7 Ultimate 64bit iso dosyasını istiyorum. Bunu benimle paylaşmanız mümkün müdür?

Ekran kartım [Onboard] Mobile Intel(r) 4 Series Express Chipset Family
(Maalesef sadece Win7 ve WinVista için driver bulunuyor. Teşekkür ederim şimdiden..

Hatta Windows 7 Ultimate'ye gerek kalmadan Driver yükleyebilir miyim? Çünkü w8.1 ger.ekten çok hoşuma gidiyor.

Dediğim gibi Intel'in sitesinde sadece Win7 ve WinVista driverleri bulunuyor. Eğer birinizde hiç el değmemiş hiç açılmamış Win7 Ultimate 64 bit iso varsa atabilir mi?

Son düzenleme:
Moderatör Notu:
Link silinmiştir. Onun yerine bu " tr_windows_7_ultimate_with_sp1_x64_dvd_u_677404.iso" kod ile arama yapıp indirin.

Buradan edinebilirsin. Fakat ingilizce olarak kurulacaktır. Şu videoyu izleyerek Türkçe'ye çevirebilirsin. Sosyal de yasa dışı paylaşım cezasını göze alarak. :D
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben indirdim sıkıntı yok dosyada. İnternet hızın yavaş ise biraz uzun sürecektir indirmesi.
USB'ye yazma:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu yönergeleri izle. Recep Baltaş'ın Windows 8 ISO dosyasını koyduğu yere indirdiğin Windows 7 dosyasını koy.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok. Ben kendim indirdim 3 sene kullandım bir sıkıntı yok. Fakat 30 günlük deneme süresi olarak inecek. Bunu internette videolarını bularak aktivasyon yapabilirsin. Linkini paylaşırdım ama burada yasa dışı paylaşıma giriyor. Araştırma yaparsan bulabilirsin. Birde güncelleme fazla geliyor, haberin olsun.

Gelişmeleri bize aktar olur mu?

Merhaba arkadaşlar,
Bugün Windows 8.1'e geçtim fakat birçok sorunla karşılaştım. Örneğin ekran kartımın W8.1 için driverinin bulunmaması, bu sebeple Minecraft gibi oyunları açamamam, başka bir hesap açmak için ürün anahtarı istemesi vs..

Neyse, sorum şu;
Konumu doğru yere açtığımı bilmiyorum hata yaptıysam affola. Ben sizden Windows 7 Ultimate 64bit iso dosyasını istiyorum. Bunu benimle paylaşmanız mümkün müdür?

Ekran kartım [Onboard] Mobile Intel(r) 4 Series Express Chipset Family
(Maalesef sadece Win7 ve WinVista için driver bulunuyor. Teşekkür ederim şimdiden..

Hatta Windows 7 Ultimate'ye gerek kalmadan Driver yükleyebilir miyim? Çünkü w8.1 ger.ekten çok hoşuma gidiyor.
Aynı karta sahibiz. MC açması için özel driver yapılmış ona. Windows 7 Ultimate driverini ona kurmaya çalışın, işe yarayacaktır.

Linkini atığım driver, MC açan performansı arttırılmış olan yalnız üzerinde oynandığı için Microsoft onayı yok. Ben kurdum performans artışı gerçekten oldu. (64 bit için.)

@SorryForDeadYou Bir daha ki sefere link yerine ürünün orijinal DVD kodunu mümkünse SHA-1 ve MD5 değerlerini paylaş.

Intel'in sitesinden Windows 7 sürücüsünü indir ve bir klasöre çıkart. Ardından bu rehberi izleyerek orijinal sürücünün kurulumunu yap.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı