Mobility Radeon HD 4650 Devreye Sokma

Zafer Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sizlerden uzun zamandır yaşadığım bir sorunun çözümü için yardım bekliyorum. İlk konu açışım olduğu için hatam olursa mazur görün.

Öncelikle sorunumu belirteyim. Laptobum çift ekran kartlı içinde hem İntel Hd Graphics hemde ATİ Mobility Readon 4650 var. Fakat ikisini birden kesinlikle çalıştıramıyorum. İntel Hd Graphics olan sorunsuz çalışıyor. Ama asıl ekran kartım olan ATİ'de sorun yaşıyorum.

Forumda ve nette baya araştırdım ikisini birden çalıştırsan Catalyst Control Center programları vardı denedim olmadı. Daha büyük bir sıkıntı ATİ'yi yalnız başına hiç çalıştıramadım. Bunların sürümlerini tutturmak zor oluyormuş sanırım ama baya bi sürüm denedim en güncelini de denedim Catalyst Control Center yüklerken hata veriyor bende. Bazen ATİ ekran sürücüsünü yüklüyor ama Catalty olmadan bir anlam ifade etmiyor çok düşük kalitede oluyor ATİ. Ve o şekilde İntel'i aktif edince pc kapanıyor. Yani ikisi birden aktif olmuyor. Sorunun Bios güncellemesinden olduğunu düşünerek arayış içerisine girdim. Bios güncellemesini de bulamadım. Bios'tan anlayan varsa yardımcı olabilirse sevinirim. Bu konu hakkında yardımı olabilecek varmı ?

İŞTE PC'NİN BÜTÜN BİLGİLERİ YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜLER

1.png
2.png
3.png
4.png

@Recep Baltaş bitane konuda zaten sizin bunla ilgili cevabınızı görüp hepsini denedim. Bunlarda işe yaramadı. Bunlarda sonunda Catalyst'i kurmayı gerektiriyor. Orda yine hata alıyorum. Catalyst yüklemiyor yani.

Acaba sürümümü tutturamıyorum bilmiyorum.

Bide şöyle bir durum var bunu yüklemeden önce pc deki tüm driverleri tamamen temizlemem gerekiyormu acaba ben sadece Aygıt Yöneticisinden siliyorum.

Buyrun bud aygıt yöneticisinin fotoğrafı. Ne kadar Amd driver varsa denedim bulamıyorum bir türlü.

4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı