Moca adaptör önerisi

Ben buradan Kablonet ve fiber 2 farklı bağlantı olduğunu anlıyorum. Eğer Kablonet coaxial kablo ile geliyor ise anlatacağım yöntem size çözüm olabilir. Ama bağlantınız Kablonet'in jüpon dağıtımı ise (Kablonet binaya fiber kablo ile geliyor ise) alternatif çözümleri buradan anlatmak gerçekten zor olacak.

TV prizini kullanarak Kablonet modemini bilgisayarın yanına taşıyabilirsiniz.
Görselde paylaştığım mavi ve kırmızı işaretli coaxial kablo aparatları ile işlemin yapılabileceğini düşünüyorum. Kablonet'in daire girişindeki TV anteni ucunu bu aparatlar ile bilgisayarın bulunduğu odaya giden TV anteni kablosuna ekleyebilirsiniz. Bilgisayarın bulunduğu odada da TV kablosu prizinden modeme bağlantı sağlayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1088812
Tamam cok tesekkur ederim ama ebeveynlerimin modemi baska yere goturmeme izin vericeklerini sanmiyorum, o yuzden baska bir fikriniz var mi acaba lutfen?
Tv prizi varsa üstteki resimdeki aparatla modemi bağlayabilirsin yada elektrikçi çağır o halleder.
Iyi de o biraz pahaliya patlamaz mi?

Son düzenleme:
Tamam cok tesekkur ederim ama ebeveynlerimin modemi baska yere goturmeme izin vericeklerini sanmiyorum, o yuzden baska bir fikriniz var mi acaba lutfen?

Iyi de o biraz pahaliya patlam
Birkaç yüz lira alır, bilmiyorum. Oyunlarda minimum gecikme için ya kabloyla modeme bağlanman yada Powerline kullanman gerekir. İkisi de olmuyor demişsin ama diğer kablosuz çözümler (özellikle arada duvar filan varsa) gecikmeye yol açar, ping yükselir. Seçeneklerin bunlar.

Birkaç yüz lira alır, bilmiyorum. Oyunlarda minimum gecikme için ya kabloyla modeme bağlanman yada Powerline kullanman gerekir. İkisi de olmuyor demişsin ama diğer kablosuz çözümler (özellikle arada duvar filan varsa) gecikmeye yol açar, ping yükselir. Seçeneklerin bunlar.
Baska bir kablolu var mi, duvarlari kirmadan kablo uzatmak gibi?

Evet oyle ne yazik ki... Peki DSL yapmaya kalksam nasıl yapabilirim?
Veya iyi ve hizli bir Wi-Fi oneriniz varsa o da olur @artista

Tam anlamadım açıkçası ne demek istediğinizi. DSL yapmaktan kastınız nedir, hızlı Wi-Fi derken neyi kast ettiniz. Kablosuz için hızlı bağlantı yapabileceğiniz bir çözüm mü? Eğer öyle ise mesh sistem kurmak 5 GHz'e geçmek 5GHz mesh sistem 1000 liralara yakın olur.

Tam anlamadım açıkçası ne demek istediğinizi. DSL yapmaktan kastınız nedir, hızlı Wi-Fi derken neyi kast ettiniz. Kablosuz için hızlı bağlantı yapabileceğiniz bir çözüm mü? Eğer öyle ise mesh sistem kurmak 5 GHz'e geçmek 5GHz mesh sistem 1000 liralara yakın olur.
Mesh ici bizim evde extra bir tane 2.4 ve 5 ghz router var zaten ama acaba nasil kurabilirim? Bir de DSL'den kastim telefon hatti ile ethernet. Belki pc'min yerini degistirebilirim.
@artista @161553 ?

Son düzenleme:
DSL hattı Kablonet'te kullanamazsınız. Turk Telekom, Turknet gibi ADSL/VDSL bağlantı sağlayan firmalardan birine geçmeniz gerekir.
Bence bir elektrikçi gelip baksın, eğer PC'nin olduğu yerde Kablonet modemi bağlayabileceğiniz bir priz varsa modemi PC'nin yanına koyup, ethernet kablosuyla da PC'ye bağlarsınız. Mesh sistemi kurmak istiyorsanız TP-Link, Keenetic yada Asus'un ürünlerini araştırın. Router başka bir şey.

DSL hattı Kablonet'te kullanamazsınız. Turk Telekom, Turknet gibi ADSL/VDSL bağlantı sağlayan firmalardan birine geçmeniz gerekir.
Bence bir elektrikçi gelip baksın, eğer PC'nin olduğu yerde Kablonet modemi bağlayabileceğiniz bir priz varsa modemi PC'nin yanına koyup, ethernet kablosuyla da PC'ye bağlarsınız. Mesh sistemi kurmak istiyorsanız TP-Link, Keenetic yada Asus'un ürünlerini araştırın. Router başka bir şey.
Peki acaba nasil mesh kurabilirim?? @artista @161553
Yada mesh yerine extender icin oneride bulunabilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı