ModArt-X8 alınır mı?

3050'li sistem alacağınıza 3-5 ay dişinizi sıkıp adamakıllı 4060-4060 Ti sistem almak çok daha mantıklı. 2020 başında 7K'ye aldığım 1660 Ti laptopum bile daha hızlı bu sistemden yüksek ihtimal. Bu sistem herhalde depoda kalan 3050'lileri bilgisiz kullanıcılara pazarlamak için yapılmış.
Bu fiyata sistem üzmez hocam. 3050 1660Tİ gücünde karta dlss eklemesi yapıyor her türlü işlevsel Nvidia şaşmaz kullanıcıları o fiyata daha iyisini bulamaz zaten. Tabi arc 750 daha mantıklı o fiyata.

Bu fiyata sistem üzmez hocam. 3050 1660 Ti gücünde karta DLSS eklemesi yapıyor her türlü işlevsel NVIDIA şaşmaz kullanıcıları o fiyata daha iyisini bulamaz zaten. Tabii Arc 750 daha mantıklı o fiyata.

Hocam ben mesela gidip 12 bin lira sırf DLSS için vermem mantıklı mı? Giderim 4070 Ti veya 4080 sisteme geçerim biriktirip. Sırf ucuz diye bu sistemi almak aptallık. Arc da çok yeni bir GPU. Daha 3-5 yılı var oturmasına. Hocam bu sistem 2-3 yıla zaten oyunlarda DLSS bile kurtaramaz. Gidip bence bu dervirde minimum 4060 alınmalı.

Hocam ben mesela gidip 12 bin lira sırf DLSS için vermem mantıklı mı? Giderim 4070 Ti veya 4080 sisteme geçerim biriktirip. Sırf ucuz diye bu sistemi almak aptallık. Arc da çok yeni bir GPU. Daha 3-5 yılı var oturmasına. Hocam bu sistem 2-3 yıla zaten oyunlarda DLSS bile kurtaramaz. Gidip bence bu dervirde minimum 4060 alınmalı.

Hocam dediğiniz öyle kolay bir şey değil. Bütçesi 30 bin olan adam üzerine 3-4K daha koyar onun için kolaydır ama bütçesi 12K olan adama 17k yap bütçeyi diyemezsin çünkü adamın zaten toplam bütçesinin neredeyse yarısını daha koy üzerinde demiş oluyosun. Ayrıca 7-8 ay sonra sistemlerin bu fiyatta olacağının garantisi de yok. ARC 750 sistemi alır yapabiliyosa işlemciyi 12400F yapar. İlerleyen yılllarda ekran kartı yetmezse daha güçkü karta geçer 2. el alır bi tane.

Hocam dediğiniz öyle kolay bir şey değil. Bütçesi 30 bin olan adam üzerine 3-4K daha koyar onun için kolaydır ama bütçesi 12K olan adama 17k yap bütçeyi diyemezsin çünkü adamın zaten toplam bütçesinin neredeyse yarısını daha koy üzerinde demiş oluyosun. Ayrıca 7-8 ay sonra sistemlerin bu fiyatta olacağının garantisi de yok. Arc 750 sistemi alır yapabiliyorsa işlemciyi 12400F yapar. İlerleyen yılllarda ekran kartı yetmezse daha güçkü karta geçer 2. el alır bir tane.

Hocam ben şahsen alacaksam direkt bana 5-6 yıl yeteceğini alırım. Gidip her 2-3 senede bir değiştirmek yerine parayı basıp uzun süre kullanırım. Kişiden kişiye değişiyor bu olay maalesef. Ayrıca çoğu insan (ben de dahil) gidip babasına annesine benim PC yavaşladı bana 50 bin liraya sistem topla diyemez.

Hocam ben şahsen alacaksam direkt bana 5-6 yıl yeteceğini alırım. Gidip her 2-3 senede bir değiştirmek yerine parayı basıp uzun süre kullanırım. Kişiden kişiye değişiyor bu olay maalesef. Ayrıca çoğu insan (ben de dahil) gidip babasına annesine benim PC yavaşladı bana 50 bin liraya sistem topla diyemez.
Onu herkes yapamıyor işte hocam. O parayı basma işini parası olan adam yapar.

Geri
Yukarı