Modem arayüzündeki farklı cihazlar nedir?

420645

Hectopat
Selam. Dün modem arayüzünden bağlı cihazlara baktığımda 2 farklı isim ve Mac adresli cihazın bağlı olduğunu gördüm. Mac filtreleme ile bu 2 cihazı dün akşam engellemiştim fakat engellediğim cihazın biri bu sabah yine karşıma çıktı. Cihazın IP adresine ping attığımda "hedef ana bilgisayara ulaşamıyor." uyarısı veriyor. Sizce hacklenmiş olabilir miyim? Torrent'ten oyun indirmiştim. Virüs taraması yaptığımda herhangi bir uyarı vermiyor.
Edit: Moderator saçma şekilde başlığı değiştirmiş. Hacklenmiş olabilir miyim idi başlık.

Son düzenleme:
O cihazın senin telefon olma olasılığı yüzde kaç?

İmkansız çünkü arayüzde benim cihazlarımın isimleri yazıyor.

Eğer evinde Xiaomi Redmi Note 9 cihazı yoksa ve yakın zamanlarda misafir gelmemişse hacklenmiş olabilirsin.

Arayüzüne gir ve şifreni güçlü bir şifre ile değiştir.

Eğer şifreleme wep ise, mümkün olan en yüksek seviye şifreleme moduna geçir (WPA2-psk, WPA3).

Şifrelerimi değiştirdim yine aynı. Şifreleme modu WPA3'teydi zaten.

İmkansız çünkü arayüzde benim cihazlarımın isimleri yazıyor.

Şifrelerimi değiştirdim yine aynı. Şifreleme modu WPA3'teydi zaten.
WPA/WPA2 şifrelemeli ağlarda WR ve STA arasındaki trafiği çözmek için için bir dört yönlü bir handshake gerektir. Şifreni bilmeyen birisi DHCP'den IP talep edemez. Bağlanan cihaz şifreni biliyor.

5e:65:10:a3:c3:bc kimliği bir cihazla bağlantılı değil. MAC rastgeleleştirmesi ile bağlanıyor.

WPA/WPA2 şifrelemeli ağlarda WR ve STA arasındaki trafiği çözmek için için bir dört yönlü bir handshake gerektir. Şifreni bilmeyen birisi DHCP'den IP talep edemez. Bağlanan cihaz şifreni biliyor.

5e:65:10:a3:c3:bc kimliği bir cihazla bağlantılı değil. MAC rastgeleleştirmesi ile bağlanıyor.
Kesinlikle, yeni Android işletim sistemi taşıyan cihazlar Wi-Fi'ya bağlanmadan önce MAC'i rastgeleleştirir.

Wireshark ile istersen analiz yap ama fazla bir şey çıkmaz. Wi-Fi'nın şifresini değiştir.

Geri
Yukarı