Modem arayüzündeki farklı cihazlar nedir?

420645

Hectopat
Selam. Dün modem arayüzünden bağlı cihazlara baktığımda 2 farklı isim ve Mac adresli cihazın bağlı olduğunu gördüm. Mac filtreleme ile bu 2 cihazı dün akşam engellemiştim fakat engellediğim cihazın biri bu sabah yine karşıma çıktı. Cihazın IP adresine ping attığımda "hedef ana bilgisayara ulaşamıyor." uyarısı veriyor. Sizce hacklenmiş olabilir miyim? Torrent'ten oyun indirmiştim. Virüs taraması yaptığımda herhangi bir uyarı vermiyor.
Edit: Moderator saçma şekilde başlığı değiştirmiş. Hacklenmiş olabilir miyim idi başlık.

Son düzenleme:
Selam. Dün modem arayüzünden bağlı cihazlara baktığımda 2 farklı isim ve Mac adresli cihazın bağlı olduğunu gördüm. Mac filtreleme ile bu 2 cihazı dün akşam engellemiştim fakat engellediğim cihazın biri bu sabah yine karşıma çıktı. Cihazın IP adresine ping attığımda "hedef ana bilgisayara ulaşamıyor." uyarısı veriyor. Sizce hacklenmiş olabilir miyim? Torrent'ten oyun indirmiştim. Virüs taraması yaptığımda herhangi bir uyarı vermiyor.
Hiçbir şey anlaşılmıyor, torrent oyun indirince yani modem arayüzünde "local ağ"daki cihazlar mı görünüyor?

Bir anlam ifade ediyor mu?

Hiçbir şey anlaşılmıyor, Torrent oyun indirince yani modem arayüzünde "local ağ"daki cihazlar mı görünüyor?

Bir anlam ifade ediyor mu?

MAC adresini engellediğim halde local ağdaki cihazlarda görünüyor.

Görsel paylaşsan iyi olabilir diye düşünüyorum. Şahsen benim tek çıkartabildiğim yorum DHCP süresi dahilinde tekrar kontrol etmiş oluşun.

Mac adresinin benim cihazlarımla alakası yok. Çok saçma bir şekilde sürekli karşıma çıkıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,9 KB · Görüntüleme: 25
Eğer evinde Xiaomi Redmi Note 9 cihazı yoksa ve yakın zamanlarda misafir gelmemişse hacklenmiş olabilirsin.

Arayüzüne gir ve şifreni güçlü bir şifre ile değiştir.

Eğer şifreleme WEP ise, mümkün olan en yüksek seviye şifreleme moduna geçir (WPA2-PSK, WPA3).

Geri
Yukarı