Modem arayüzüne giremiyorum

refikilhan

Kilopat
Daha fazla  
Dün sabah başladım, gece saat 01'e kadar uğraştım, bugün şu anda saat 11.45 ve ben hala modem ara yüzüne giremiyorum, bu olay dün modemi resetledikten sonra başladı, modem ZyXEL TTNET 192.168.1.1 yazıyorum ağaıdaki ekran görüntüsü çıkıyor, artık pes etme noktasına geldim, yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    9,7 KB · Görüntüleme: 123
Son düzenleyen: Moderatör:
Modeme arkasından reset atıp deneyiniz hocam. Pardon hocam sornadan gördüm reset atınızı.

Dün sabahtan beri bu konuda çalışıyordum, aslında ara yüze girmemin nedeni, ikinci bir modemi kablosuz menzil genişletici olarak kullanmaya hazırlamaktı, ama her zaman olduğu gibi bu site bana uğurlu geliyor, hiç düşünmediğim şeyi yaptım, modemim güç soketini çıkarıp bir süre sonra tekrar taktım ve sorun çözüldü, bu arada 192.168.1.1 adresini 192.168.2.1 olarak değiştirdim, şimdi tek sorunum kaldı yerel ağ pv modu şu anda kapalı, bunu açayım mı?
Teşekkürler

Dün sabah başladım, gece saat 01'e kadar uğraştım, bugün şu anda saat 11.45 ve ben hala modem ara yüzüne giremiyorum, bu olay dün modemi resetledikten sonra başladı, modem ZyXEL TTNET 192.168.1.1 yazıyorum ağaıdaki ekran görüntüsü çıkıyor, artık pes etme noktasına geldim, yardımcı olursanız sevinirim.

Modem arayüzünde biri var diyor fişini çekün tekrar takın düzelmesi lazım.

Modem arayüzünde biri var diyor fişini çekün tekrar takın düzelmesi lazım.

192.168.1.1 olan arayüz adresini 192.168.2.1 olarak değiştirdim, bu defa yine modem ara yüzüne giremez oldum, güç fişini çekip taktım fayda etmedi, DSL ışığı kırmızı yanıyor.

Son düzenleme:
192.168.1.1 olan arayüz adresini 192.168.2.1 olarak değiştirdim, bu defa yine modem ara yüzüne giremez oldum, güç fişini çekip taktım fayda etmedi, DSL ışığı kırmızı yanıyor.

Hocam 1.1'i neden değiştirdiniz onu değiştirmek iki routeri bir birine bağlamışsanız yapılır. Modem arayüzüne başkası giriyor büyük ihtimalle, arayüzün şifresini değiştirmeniz yeterli olurdu büyük ihtimalle.

@Elliot Türkinson

Hocam 1.1'i neden değiştirdiniz onu değiştirmek iki routeri bir birine bağlamışsanız yapılır. Modem arayüzüne başkası giriyor büyük ihtimalle, arayüzün şifresini değiştirmeniz yeterli olurdu büyük ihtimalle.

Değiştirmek istemiştim ama bakıyorum da değişmemiş, değiştirme sebebim bu modemi kablosuz menzil genişletici olarak kullanabilmekti

Yeni konular

Geri
Yukarı