Çözüldü Modem arayüzüne Statik IP ile erişilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Sorunum başlıktaki gibidir. Statik IP hizmeti alıyordum. Normalde arayüze Statik IP adresimi yazarak doğrudan erişebiliyordum ama artık aynısını yapmaya kalktığımda 403 Forbidden hatası alıyorum. WAN IP ve internete çıktığım IP aynı. Ne yapmalıyım? önceden xxx.xxx.xx.x şeklinde IP adresimi yazarak arayüze erişirken şimdi 403 Forbidden hatası alıyorum. Nasıl çözülür bu sorun?

Çözüm
Keenetic ürünlerde VPN server özelliği var diye biliyorum, hem güvenlik için kullanılabilir hem de sizin işinizi çözecektir. Ama asıl isteğiniz bu olmadığından bence de pek mantıklı değil.
İstediğim bu değil hocam. Public IP adresimle doğrudan eskisi gibi modemime erişmek. Şu an 403 Forbidden alıyorum yine. Dolayısıyla şu an FTP sunucum da çalışmıyor. USB'me bağlanamıyorum.

Screenshot_2022-08-29-03-03-34-204_com.brave.browser.png

Kullanıcılar ve Erişim sekmesinde bu ayarı böyle yaptığımda düzeldi. Yeniden Statik IP ile erişebiliyorum.
Modem https desteklemezken tarayıcı otomatik https'ye mi yönlendiriyor acaba diye sormuştum aslında. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef.
Sorunu çözsem iyiydi. Normalde KeenDNS servisiyle modeme yine uzaktan erişim yapabiliyorum ama sıkıntı şu: KeenDNS adresimde modem arayüzü bir tık hantal çalışıyor. Düz IP adresiyle çok seri çalışıyordu. Bu da işime geliyordu.

Modemi sıfırlamak, port'u değiştirip denemek, Keenetic'le ve İSS'nizle iletişime geçmek seçenekler arasında.

Vpn kurup uzun yoldan da çözebilirsiniz ama sağ elinizle sol kulağınızı göstermek gibi olur.

Modemi sıfırlamak, port'u değiştirip denemek, Keenetic'le ve İSS'nizle iletişime geçmek seçenekler arasında.

Vpn kurup uzun yoldan da çözebilirsiniz ama sağ elinizle sol kulağınızı göstermek gibi olur.
Orası doğru hocam. İstersem VPN aktifleştiririm de gereği yok bence pek.

Keenetic ürünlerde VPN server özelliği var diye biliyorum, hem güvenlik için kullanılabilir hem de sizin işinizi çözecektir. Ama asıl isteğiniz bu olmadığından bence de pek mantıklı değil.

İstediğim bu değil hocam. Public IP adresimle doğrudan eskisi gibi modemime erişmek. Şu an 403 Forbidden alıyorum yine. Dolayısıyla şu an FTP sunucum da çalışmıyor. USB'me bağlanamıyorum.

Screenshot_2022-08-29-03-03-34-204_com.brave.browser.png

Kullanıcılar ve Erişim sekmesinde bu ayarı böyle yaptığımda düzeldi. Yeniden Statik IP ile erişebiliyorum.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı