Superbox Statik IP ayarlama

Hocam Windows üzerinden IP değiştirmeyi kapama gibi bir şansınız var mı?
Yok malesef İSS ip değişiyor. Bunu önleyen NO-İP uygulaması kurduk windows a pc resetlenince yine ip değişti.
Hocam Windows üzerinden ıp değiştirmeyi kapama gibi bir şansınız var mı?

Yok maalesef ISS firmalar ıp değişiyor. Bunu önleyen no-ıp uygulaması kurduk Windows'a. PC resetlenince yine ıp değişti.

Yok malesef İSS ip değişiyor. Bunu önleyen NO-İP uygulaması kurduk windows a pc resetlenince yine ip değişti.

Yok maalesef ISS firmalar ıp değişiyor. Bunu önleyen no-ıp uygulaması kurduk Windows'a. PC resetlenince yine ıp değişti.
Hocam Aklıma bir fikir geldi! VDS satın alıp ( aylık ortalama 40TL desek ) VDS üzerinden yapsanız işlemleri. Hem yanlış bilmiyor isem ip değişmiyor VDS'lerde.

Merhaba. Yeni Superbox abonesi oldum. Eczane işlettiğim için sürekli aynı SGK statik IP'yi kullanmamı istiyor. Superbox statik IP veren tek paketi aylık 400 TL, ben 160 TL'lik paketini kullanıyorum. Superbox sabit IP'yi sadece 400 TL'lik paketlere tanımlıyor. Turkcell'den değil de modem veya PC üzerinden statik IP ayarlama şansımız var mı?
NO-IP üzerinden bir tekniker yaptı ama bilgisayarı yeniden başlatınca IP değişiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Kablolu altyapı 8 Mbps hız veriyor, Superbox 150 Mbps hız veriyor, beni bu yavaş internetten kurtarın lütfen. Yardım alacağım teknikere hangi yoldan gideceğini söylesem de olur.

Şimdiden teşekkürler...
Bende de ayni durum vardı. Turkcell i aradim çözdük su sekilde. 159luk modemde sabit ip yok, 418likte var.
Once 418 tllik modemi aliyorum, ilk ay 418 odedikten sonra 2 ay 159luk paketi sececegim olay tamamlanacak inşallah.
Öncesinde aldigim 159 luk modem ve hatti iptal edip cayma bedeli olmadan iade edecegim.

Bahsettiğin konuya benzer olarak benim de uzaktan HDD'ye erişim için statik ip'ye ihtiyacım olmuştu. Ancak ben Türk Telekom Fiber İnternet kullanmaktayım. Bunun için şu yolu izledim:
  1. TP-Link VR600 AC2100 modem aldım.
  2. Bu modemi LAN4/WAN girişinden ethernet kablosuyla Türk Telekom modemine (ZTE H298A) bağladım.
  3. TP-Link modemi wireless router olarak kurdum.
    tplink operation mode.png
  4. Yine bu modemde TP-Link'in sağladığı Dynamic DNS oluşturdum. Böylece ip değişse de ayarladığım adres üzerinden modeme bağlanabiliyorum.
    tplink dynamic dns.png
  5. Yine bu modemde USB sharing menüsünden FTP via internet'i aktif hale getirdim. Bu adım yalnız modeme USB üzerinden bir aygıta ulaşmak istersen gerekli.
    tplink usb sharing.png
  6. TP-Link modemin, yerel ağda MAC adresini buldum ve ZTE H298A modemde bu adresi herhangi bir ip adresine sabitledim.
    turk telekom mac-ip sabitleme.png
  7. Uzaktan bağlantıyı ftp yoluyla kuracağım için dışarıdan gelen ftp portuna isteği (port 21) doğrudan yerel ağdaki TP-Link modeme yönlendirdim. Senin kullandığın bağlantı hangi portlardan gerçekleşiyorsa o port aralığını buraya girebilirsin. Bunun için basit bir ağ yazılımı kullanman gerekebilir. Örneğin ben NetBalancer'dan görebiliyorum. Eğer portu bulamazsan tüm portları yönlendirebilirsin ancak bu sanırım güvenlik açığı yaratıyor.
    turk telekom port yönlendirme.png
TP-Link VR2100 modelinde de bu özelliğin olduğunu biliyorum. TP-Link bunun gibi bazı modellerinde ücretsiz Dynamic DNS hizmeti sağlıyor. Belki daha uygun fiyatlı modellerde de vardır ancak araştırmak lazım. Senin durumunda da, eğer hâlâ yapmaya uğraşıyorsan, yüksek ihtimalle işe yarayacaktır diye düşünüyorum. Ancak küçük bir ayrıntı var; dışarıya gözüken sabit adres tplinkdns.com uzatılı harflerden oluşan bir adres. Karşı taraf yalnız rakamlardan oluşan bir adres isterse bu yöntem işe yaramaz.

Türk Telekom'un ZTE H298A modeminde de bazı Dynamic DNS hizmet sağlayıcılar ile entegrasyon var. Ancak bunlar ya ücretli ya da ücretli kullanmaya teşvik edecek şekilde kullanıma izin veriyor. Bu yüzden modemi almıştım.
turk telekom diğer ddns.png

Bu konuda uzman değilim. Kendi anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştım. Bunu neden bu konu başlığına yazdığıma gelirsek, evim haricinde ben de bir yer için Turkcell Superbox'a ihtiyaç duyuyorum ve statik ip gerekli. Bu yöntemin bu durumda da işe yarayıp yaramadığını bilmek istiyorum.

Son düzenleme:
Bende de ayni durum vardı. Turkcell'i aradim çözdük su sekilde. 159'luk modemde sabit IP yok, 418likte var.
Once 418 TL'lik modemi aliyorum, ilk ay 418 odedikten sonra 2 ay 159'luk paketi sececegim olay tamamlanacak inşallah.
Öncesinde aldigim 159'luk modem ve hatti iptal edip cayma bedeli olmadan iade edecegim.

Teşekkürler paylaşımın için. Ben de bu yöntemle statik IP aldım. İlk aboneliğimi iptal ettim cayma bedeli IE. Şimdi 2 ay 419 TL'lik paket kullanacağım sonra 159 TL'lik pakete geçeceğim.
Bahsettiğin konuya benzer olarak benim de uzaktan HDD'ye erişim için statik IP'ye ihtiyacım olmuştu. Ancak ben Türk Telekom fiber internet kullanmaktayım. Bunun için şu yolu izledim:
  1. TP-Link VR600 AC2100 modem aldım.
  2. Bu modemi LAN4/WAN girişinden Ethernet kablosuyla Türk Telekom modemine (ZTE H298a) bağladım.
  3. TP-Link modemi Wireless router olarak kurdum.Eki Görüntüle 989382
  4. Yine bu modemde TP-Link'in sağladığı dynamic DNS oluşturdum. Böylece IP değişse de ayarladığım adres üzerinden modeme bağlanabiliyorum.Eki Görüntüle 989384
  5. Yine bu modemde USB sharing menüsünden ftp VIA ınternet'i aktif hale getirdim. Bu adım yalnız modeme USB üzerinden bir aygıta ulaşmak istersen gerekli.Eki Görüntüle 989385
  6. TP-Link modemin, yerel ağda Mac adresini buldum ve ZTE H298A modemde bu adresi herhangi bir IP adresine sabitledim.Eki Görüntüle 989386
  7. Uzaktan bağlantıyı ftp yoluyla kuracağım için dışarıdan gelen ftp portuna isteği (port 21) doğrudan yerel ağdaki TP-Link modeme yönlendirdim. Senin kullandığın bağlantı hangi portlardan gerçekleşiyorsa o port aralığını buraya girebilirsin. Bunun için basit bir ağ yazılımı kullanman gerekebilir. Örneğin ben netbalancer'dan görebiliyorum. Eğer portu bulamazsan tüm portları yönlendirebilirsin ancak bu sanırım güvenlik açığı yaratıyor.Eki Görüntüle 989388
TP-Link VR2100 modelinde de bu özelliğin olduğunu biliyorum. TP-Link bunun gibi bazı modellerinde ücretsiz dynamic DNS hizmeti sağlıyor. Belki daha uygun fiyatlı modellerde de vardır ancak araştırmak lazım. Senin durumunda da, eğer hâlâ yapmaya uğraşıyorsan, yüksek ihtimalle işe yarayacaktır diye düşünüyorum. Ancak küçük bir ayrıntı var; dışarıya gözüken sabit adres tplinkdns.com uzatılı harflerden oluşan bir adres. Karşı taraf yalnız rakamlardan oluşan bir adres isterse bu yöntem işe yaramaz.

Türk Telekom'un ZTE H298A modeminde de bazı dynamic DNS hizmet sağlayıcılar ile entegrasyon var. Ancak bunlar ya ücretli ya da ücretli kullanmaya teşvik edecek şekilde kullanıma izin veriyor. Bu yüzden modemi almıştım.Eki Görüntüle 989402

Bu konuda uzman değilim. Kendi anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştım. Bunu neden bu konu başlığına yazdığıma gelirsek, evim haricinde ben de bir yer için Turkcell Superbox'a ihtiyaç duyuyorum ve statik IP gerekli. Bu yöntemin bu durumda da işe yarayıp yaramadığını bilmek istiyorum.

Ayrıntılı cevbın için çok teşekkürler @luzer333 . Dynamic DNS hizmeti bana çözüm olmadı maalesef. Bana sgknın sitesine girmek için lazımdı. Sana kendi kendi harddisk&ip kamerana erişim lazımsa faydalı olabilir belki. Benim teknik bilgimi aşıyor. Yine de statik IP çok gerekli ise önce 2 ay 419 TL'lik paket alıp sonra 1 kez paket düşürme yapabilirsin. Konu çözüme kavuştu ilgilenen herkese çok teşekkürler. İyi günler...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı