Modem ayarları nasıl olmalı?

MustorXxx

Hectopat
Merhaba 2 gün önce modemim değiştirildi ama hızım yarıya düştü hatta bazen 1-2'lere kadar düşüyor. Eski modemim çok ayarı olmayan basit bir şeydi bunda kanal, 2.4-5GHz gibi ayarlar var benim de hiçbir bilgim yok. Zaten fiber altyapısı olmadığı için gayet yavaş bir internet kullanıyorum ve 5GHz'e ihtiyacım yok, yardımcı olursanız sevinirim.

12313.png

Hocam 5 GHz daha iyi hız verir ama uzun mesafede 2.4 GHz çekim gücü daha iyi 5 GHz üzerinden hız testi yapar mısın modemin yanında bir de kablosuz Wi-Fi kanalını değiştirmeyi dene paketin kaça kaç VDSL kullanıyorsun sanırım.

Hocam 5 GHz daha iyi hız verir ama uzun mesafede 2.4 GHz çekim gücü daha iyi 5 GHz üzerinden hız testi yapar mısın modemin yanında bir de kablosuz Wi-Fi kanalını değiştirmeyi dene paketin kaça kaç VDSL kullanıyorsun sanırım.

Hocam hız testini kabloludan yapıyorum %90 bilgisayarda kullanıyorum zaten.

Anladım hat değerlerini atar mısın rica etsem neden hızın düşüyor diye bakacağım 5 GHz açık olmasında bir sorun yok.

Hocam hat zayıflaman yüksek bu yüzden CRC artıyor CRC artınca da yavaşlama ya da kopma olabiliyor ilk önce iç tesisatını yenile iç tesisat dediğim ankastre kutusundan modeme gelen kabloyu yeniliceksin.

Geri
Yukarı