Modem balkonda çekmiyor

manska

Hectopat
Daha fazla  
1-Ben TTNET kullaniyorum modem yatak odasinda ve balkonda cekmiyor bunun icin ne yapmaliyim?
2-Interneti hizlandirmak icin bir alet kullanmamiz gerekiyor mu?
3-Benim altyapim kotu superonline fibernete gecsem yine bu hizla mi kullanirim ?

Cevap verene vermeyene de tesekkur ederim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem zahmet edip madde madde yazmışsınız, ben de madde madde yazayım bari :D
1.) Bu durum için sinyal güçlendirici WiFi adaptor'ler var. Onları kullanarak evin dışından bile sinyal alabilirsiniz :D
2.) Maalesef internetinizi alet yardımıyla hızlandıramazsınız, bunun için internet servis sağlayıcınızla görüşüp daha yüksek hızlı bir tarifeye geçebilirsiniz. Ama hız düşüklüğü düşük sinyal'den kaynaklanıyorsa sinyal güçlendiriciyle sinyal gücünü artırabilirsiniz.
3.) Fibernet elbette daha hızlıdır ancak bunun için bölgenizde internet servis sağlayıcınızın fiberoptik altyapısı bulunması gerekir. Eğer varsa kesinlikle fiber kullanın derim.

Sinyali arttırmak için access point kullanırsanız sorununuzu çözecektir. İnterneti herhangi bir alet ile hızlandıramazsınız. Ancak daha hızlı bir tarifeye geçmeniz gerekir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı