Modem bufferbloat testi F oluyor

Modem arayuzunde bulunanlar bu kadar internet ayarlarinda da size bi önceki attığım görsel var qos ayari acmak icin farkli bir yere mi girmek gerekir modem arayuzunde bulamadim kesinlikle

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240523_192550_Chrome.jpg
    Screenshot_20240523_192550_Chrome.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 15
Modem arayuzunde bulunanlar bu kadar internet ayarlarinda da size bi önceki attığım görsel var qos ayari acmak icin farkli bir yere mi girmek gerekir modem arayuzunde bulamadim kesinlikle
Tenda uygulamasını indirip, dener misiniz hocam? Google play de var eğer ki uygulamada gozukmuyorsa yeni qos desteği olan bir modem almak tek çözüm.

Programa baglanamadim maalesef ne tür bi modem onerirsiniz yada modem.yerine router alsam oyuncu router larindan oyun icin mantkli olur mu asus tuf gaming ax4200 tek bulabildifim media markt

Dosya Ekleri

• TUF-Gaming-Router.png
    TUF-Gaming-Router.png
    1 MB · Görüntüleme: 17
Programa baglanamadim maalesef ne tür bi modem onerirsiniz yada modem.yerine router alsam oyuncu router larindan oyun icin mantkli olur mu asus tuf gaming ax4200 tek bulabildifim media markt
Hocam sizin hattınız VDSL olduğu için, router kullanılmaz. Modem almak zorundasınız.

Eğer bütçe yetiyorsa bunu alın.
Daha sonrasında kurulum için, internetinizin kullanıcı adi ve şifre gerekli. Bu bilgiyi ppoe kısmına giricez, eğer bilmiyorsaniz internetinizin müşteri hizmetlerini arayarak ogrenin. daha sonrasında vlanid ayarlarini yaparız. Daha sonrasında qos ayarlarini yapıp, kullanırsınız. Modemi aldıktan sonra yazın, yardımcı olurum

DAha iyi bisey alsam diyorum fiberede gecebilirim yeni altyapi geliyor asus ax 82u qlsam sorunu cozebilirmyiz

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    16,6 KB · Görüntüleme: 14
DAha iyi bisey alsam diyorum fiberede gecebilirim yeni altyapi geliyor asus ax 82u qlsam sorunu cozebilirmyiz
Hocam router alirsaniz şuanda kullanamazsınız. Router, dsl bağlantısı icin gerekli olan rj11 portuna sahip değildir. Dolayısıyla router alirsaniz, kullanamazsınız şuanda. O zaman şoyle yapin, şimdilik idare edin tenda ile, fiber altyapı geldiğinde ax82u alırsınız. Daha sonra buraya yazın, vlan id, ppoe ve mac clone yaparım. Bu arada fibere gecince turk Telekom size bir router veriyor (zorunlu) o router ile denersiniz, beğenmezseniz ax82u alırsınız. Ax82u çok iyidir.

Merhaba kardesim dün tenda dan qos ayari yapamamistik ben cihazi sifirladim simdi girdi ama nasil yapacagimi cozemedim sana resmini atsam yardimci olur musun?

Geri
Yukarı