Modem giriş şifresi nasıl sıfırlanır?

mehmetyldz

Femtopat
Daha fazla  
Bir zamanlar önce modemin giriş şifresini unuttum bir sürü şifre denedim ama hatırlayamadım. Şimdi modeme reset at diyeceksiniz ama modeme reset atamıyorum çünkü internet sağlayıcım reset atarsan hat gider dedi. Başka çözüm yolu yok mudur?

Modemin arkasındaki küçük deliğe kürdan sokup 15 saniye bekleyin. Modem ayarlarınız sıfırlanmış olacak.

Modemin güncel şifresini bilmene gerek yok. DSL kullanıcı adını ve şifreni internet sağlayıcından al. Modemin arkasında ya da sağ/sol panelinde reset girintisi olur. Oraya bir iğneyi 10-15 saniye boyunca tut ve bekle. Bu sayede modemini sıfırlarsın. Sonrasında şifreni belirlersin ve DSL kullanıcı adını ve şifreni girip internete bağlanırsın.

Modemin güncel şifresini bilmene gerek yok. DSL kullanıcı adını ve şifreni internet sağlayıcından al. Modemin arkasında ya da sağ/sol panelinde reset girintisi olur. Oraya bir iğneyi 10-15 saniye boyunca tut ve bekle. Bu sayede modemini sıfırlarsın. Sonrasında şifreni belirlersin ve DSL kullanıcı adını ve şifreni girip internete bağlanırsın.

DSL kullanıcı adı derken.

DSL kullanıcı adı derken.
DSL profilin işte. Her kullanıcının kendine ait bir müşterinumarası@internetsağlayıcısı.net gibi bir kullanıcı adı ve şifresi olur. Bu bilgiyi girerek modeminin internete bağlanmasını sağlarsın.
Deneyeceğim şimdi.
Kullanıcı adı ve şifreni bilmiyorsan deneme. İnternete, modemine o bilgileri girmeden bağlanamazsın.

Geri
Yukarı