Çözüldü Modem güç ışığı yanıp sönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi forumlar. Üstünde Türk Telekom yazan modemimiz var, modelini bilmiyorum. Birkaç gün evde yoktuk ve modemin Power ışığı yanıp sönüyordu sadece. Hep aynı sistem hiçbir şeyini değiştirmedik. Neden oluyordur bu? Bu arada Konya'da yaşıyorum. Burası bayağı soğuk. -10 derecelerde geziyor. Sular falan dondu. Belki sinyal alıcılar falan da donmuş olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adaptör değiştirin. Başka bir şeye ihtiyacınız yok. Yılların yıpranması ya da aşırı soğuktan dolayı gerekli voltaj ve akımı veremiyor.
Herkese iyi forumlar. Üstünde Türk Telekom yazan modemimiz var, modelini bilmiyorum. Birkaç gün evde yoktuk ve modemin Power ışığı yanıp sönüyordu sadece. Hep aynı sistem hiçbir şeyini değiştirmedik. Neden oluyordur bu? Bu arada Konya'da yaşıyorum. Burası bayağı soğuk. -10 derecelerde geziyor. Sular falan dondu. Belki sinyal alıcılar falan da donmuş olabilir.

Modemler Power ışığı yeni açıldığında bir süre yanar söner sonra ışık sabitlenir.

Modemler Power ışığı yeni açıldığında bir süre yanar söner sonra ışık sabitlenir.

Bizimki yeni açıldığında direkt sabitleniyordu. Biz evde değilken internete bir şey olmuş hiç sabitlenmiyor.
Adaptör değiştirin. Başka bir şeye ihtiyacınız yok. Yılların yıpranması ya da aşırı soğuktan dolayı gerekli voltaj ve akımı veremiyor.

Elimde birkaç tane eskiden kalma adaptör var da yakmaz değil mi cihazı yüksek voltajdan?

Bizimki yeni açıldığında direkt sabitleniyordu. Biz evde değilken internete bir şey olmuş hiç sabitlenmiyor.

Elimde birkaç tane eskiden kalma adaptör var da yakmaz değil mi cihazı yüksek voltajdan?

Peki DSL ve internet ışıkları yanıyor mu?

Voltaj olarak modem ile aynı olmalı.
Genelde modemler 12 v 1'a ile çalışır arkasında yazar bu değerler.
Adaptör ile modemi kontrol edin.

Peki DSL ve internet ışıkları yanıyor mu?

Voltaj olarak modem ile aynı olmalı.
Genelde modemler 12 v 1'a ile çalışır arkasında yazar bu değerler.
Adaptör ile modemi kontrol edin.

Hiçbir ışık yanmıyor sadece Power ışığı yanıp sönüyor.
Yarın gidip modem adaptörü alıp deneyeceğim olmazsa buraya yazarım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı