Modem güncellemek internet hızını arttırır mı?

Türk Telekom hattınıza en uygun değerleri ayarlamış. Hızınızın yükseltilme talebinde bulunmanız mantıksız bir hareket olur. Çünkü binadaki kablo tesisatında bulunan ciddi sorunlardan dolayı veri iletiminde yüzlerce hata oluşmuş. Dolayısıyla ilk işiniz hızın artmasını sağlamak değil kablo tesisatındaki sorunları gidermek olsun. Ancak buna rağmen hızınızı arttıracak olursanız daha fazla hata oluşacak ve kopma olasılığı artacaktır.
Kablo tesisatını değiştirmek için Türk Telekom'a mı gitmem gerekiyor? Yani arıza kaydı mı açtırayım?
Altyapınız 12 Mbps destekliyor.
Daha önce Türk Telekom servisi gelmişti ve hızımı 1 aylığına 16 Mbps hıza çıkarttılardı. Ama 1 ay sonra hız düştü ve bende müşteri hizmetlerinden 12 Mbps hıza kadar arttırdım.

Size önerim. Şuan ki paketinize göre hızınız gayet normal. Eğer hızınızı artırmak istiyorsanız. İSS'yi arayarak muhitinizde bulunan altyapıyı kontrol ettirerek en uygun hıza sahip pakete çıkartmasını isteyin. Konuşun halledin. Tabi ki söyle de bir durum var. Ben hat değerlerinden fazla anlamıyorum.
@Silinen üye'nın dediği gibi eğer Türk Telekom diyelim ki 35 Mbps der ama bu hızı sizin binanız kaldırmayabilir. Yani bence gerekli mertebedeki kişilere ilk önce binanızdaki kabloları test ettirmeniz. Tabi ki binanızda da sıkıntı olmayabilir. Ama eğer hat değerlerinden anlaşılıyorsa zaten söyledi. Bu da bir ihtimal. Boş zamanınız varsa uğraşın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı