Modem hat değerleri nasıl?

SapkaliPikacu

Hectopat
16Mbps ADSL paketini kullanıyorum, çalışma olduğunu ve altyapının yükseltildiğini öğrendim.
Yeni gelen modem hat değerlerim ile ne yapılabilir? Hat değerlerini okumayı bilmiyorum neyim iyi? Neyim kötü olmuş?

Modem Hat Değerleri.JPG

Aldığınız değerler ulaşılabilir değerlere yakın, bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. İnternet sağlayıcınızı arayıp alabileceğiniz hız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

59 Mbps yazıyor fakat altyapın iyi ise 10-20 Mbps fazladan alırsın. Yani çoğu kişide öyle. 87 destekleyipte 120 Mbps alan var. Saha dolabına 4 metre uzaklığı olup en fazla 85 Mbps deyip. 140 Mbps destekleyen tanıdıklarımda var. Ama 50 Mbps alabilirsin.

VDSL2 kullanabilirsin
Aldığınız değerler ulaşılabilir değerlere yakın, bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. İnternet sağlayıcınızı arayıp alabileceğiniz hız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
59 Mbps yazıyor fakat altyapın iyi ise 10-20 Mbps fazladan alırsın. Yani çoğu kişide öyle. 87 destekleyipte 120 Mbps alan var. Saha dolabına 4 metre uzaklığı olup en fazla 85 Mbps deyip. 140 Mbps destekleyen tanıdıklarımda var. Ama 50 Mbps alabilirsin.
Hocam Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım, 2 ila 14 gün arasında VDSL kablo çekilecek dediler kendinizi ayarladığınız zaman belirtebilirsiniz dediler.
Ücretlendirme sordum, 2 senelik sözleşmenin 5 ayı var.

24'ü 107 TL, 32'si 114 TL, 50'si 120TL fiyat çıkardılar açıkcası çok geldi bana TT bana çok ücretlendirme çıkartıyor.
Zaten 16 ADSL paketine 100TL para veriyorum TT bana çok fiyat çıkartıyor nasıl bir yol izlemeliyim?
İnternetim yükselsin istiyorum altyapı geldi sevindim ama TT açıkcası kazıklıyor beni fiyat konusunda.

Hocam yeni müşteriye bile 50 MBPS 114.90 ki online başvuruda bir ay ücretsiz (YALIN) Eğer ev telefonunuz varsa 50 MBPS de fiyat 102.90 a iniyor. Size niye öyle yüksek fiyat vermişler anlayamadım.

Geri
Yukarı