Modem İnternet Hızını Etkiler mi?

Merhaba,
Bende 2 farklı modem var sıfır alındı ikisi de birisi ASUS DSL N16 diğeri TP-Link 5CFE modem kullanıyorum. ASUS ile TP-Link arasında Download'da 1 ila 3 Mbps fark oluşuyor. TP-Link hız testinde daha yüksek sonuçlar veriyor. 1-3 Mbps'den ne olacak demeyin Türkiye geneline baktığımızda 16 Mbps altyapı var ve genellikle bunun tamamını alamıyoruz. Düşük hızlarda 3 Mbps iyi bir rakam olmasa da tatminkar bir değer. Aynı zamanda her modem internet hızını kablodaki gibi net olarak vermiyor. En azından benim deneyimlerim bu yönde oldu ki görüştüğüm teknik ekipteki arkadaşlarda aynı şeyleri söylediler. Ben bu olaya canlı şahit oldum. Teknik servis çağırdığımda elindeki cihaz ile kabloyu ölçtüğünde 16 küsur Mbps download aldığını gördüm ancak modeme taktığımda hız testinde 13'lerden yukarı çıkartamadım. ASUS'ta ise 10-11 Mbps'lerde geziyor, yani anladığım kadarıyla modemlerde bir hız kırılması oluşuyor yani modem internet hızını az da olsa etkiliyor ama bu konu hakkında çok fazla teknik tarafıyla ilgili bilgim yok bununla alakalı bilgisi olan varsa daha detaylı aydınlatabilir bizleri diye düşünüyorum.

Bulunduğum adres için internet servis sağlayıcıların sitelerinden tek tek sorgulama yaptım ve max 24 mbps alabileceğimi gördüm ama şu an kullandığım internetle 32 mbps alıyorum. Öncelikle sırayla diğer ISS'lerinde sitelerinden sorgulama yapın. Önerim öncelikle Türknet, Millenicom gibi taahhütsüz abonelikler sunan ISSlere yönelin eğer sağlıklı hizmet alabiliyorsanız devam edin. Ben millenicom kullanıyorum 2 gün içerisinde tüm kurulum işlemlerini tamamladılar isterseniz bir şans verebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim, taahhütüm var bu yıl biticek biter bitmez mutlaka değerlendiricem!
Merhaba,
Bende 2 farklı modem var sıfır alındı ikisi de birisi ASUS DSL N16 diğeri TP-Link 5CFE modem kullanıyorum. ASUS ile TP-Link arasında Download'da 1 ila 3 Mbps fark oluşuyor. TP-Link hız testinde daha yüksek sonuçlar veriyor. 1-3 Mbps'den ne olacak demeyin Türkiye geneline baktığımızda 16 Mbps altyapı var ve genellikle bunun tamamını alamıyoruz. Düşük hızlarda 3 Mbps iyi bir rakam olmasa da tatminkar bir değer. Aynı zamanda her modem internet hızını kablodaki gibi net olarak vermiyor. En azından benim deneyimlerim bu yönde oldu ki görüştüğüm teknik ekipteki arkadaşlarda aynı şeyleri söylediler. Ben bu olaya canlı şahit oldum. Teknik servis çağırdığımda elindeki cihaz ile kabloyu ölçtüğünde 16 küsur Mbps download aldığını gördüm ancak modeme taktığımda hız testinde 13'lerden yukarı çıkartamadım. ASUS'ta ise 10-11 Mbps'lerde geziyor, yani anladığım kadarıyla modemlerde bir hız kırılması oluşuyor yani modem internet hızını az da olsa etkiliyor ama bu konu hakkında çok fazla teknik tarafıyla ilgili bilgim yok bununla alakalı bilgisi olan varsa daha detaylı aydınlatabilir bizleri diye düşünüyorum.
Ben mesela modemi ilk değiştirdiğimde çok hızlıydı çok iyi çekiyodu şuan internet o kadar kötü ki görüntülü konuşurken bile internet kötü olduğu için görüntülü konuşma donuyor ve görüntülü konuşmadan beni atıyor. Şaka gibi ya ödediğimiz fiyat 100 küsürlü verdikleri hizmet leş gibi, taahhütüm biter bitmez başka şirketleri gözden geçirip türknet’i veya milenicom’u kullanmayı düşünüyorum resmen paranla rezil oluyorsun:(

Son düzenleme:
Yeni bir internete geçicem ama modemi değiştirmem gerekiyormu diğer oporetörlerin verdiği modemi kullanıyorum (25mpbs den 1000 geçicem) YANLIŞ BİLMİYORSAM MODEM ADSL2 GEÇMEK İSTEDİĞİM GİGAFİBER DESTEKLİYOR

Yeni konular

Geri
Yukarı