Modem ışıkları yanıyor fakat bağlantı yok

Yusuf Kemal1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, modemin ışıkları yanıyor fakat bağlantım yok. Kablolu modem bu arada. Farklı bir bilsayarda, laptop da, denedim internete girebiliyorum. Çözüm önerileriniz var mı? TTNET müşteri hizmetlerini aradığımda bölgesel arıza var dediler fakat laptopdan bağlanabiliyorum. Söylemeyi unutmuşum modem arayüzüne de giremiyorum.

O zaman kablolu modemde donanım olarak hiç bir sıkıntı olmayıp, sadece kullandığınız PC ile ilgili (donanım veya yazılım kaynaklı) bir sıkıntınız var demektir. Bu PC masaüstü olup harici PCI ethernet kartlıysa net erişiminin olmaması bu kartın porttaki yerleşiminde veya PC'nin işletim sistemindeki virüsle ilgili olabilir. Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısı görünüyorsa ve erişim bu şekilde yine yoksa sistemdeki bir virüsle, aygıt yöneticisinde bu kart ağ bağdaştıcısı olarak hiç görünmüyorsa kendi port bağlantısıyla veya bir iç sıkıntısıyla (arızasıyla) bu durum ilgili olabilir. Ayni ethernet kablosunu diğer PC'lerde kullanıp sıkıntı yaşamadığınız için modemin ethernet port çıkıışı/ ethernet kablosu ile bu sıkıntı hiç ilgili değildir. Kolay gelsin.

O zaman kablolu modemde donanım olarak hiç bir sıkıntı olmayıp, sadece kullandığınız PC ile ilgili (donanım veya yazılım kaynaklı) bir sıkıntınız var demektir. Bu PC masaüstü olup harici PCI ethernet kartlıysa net erişiminin olmaması bu kartın porttaki yerleşiminde veya PC'nin işletim sistemindeki virüsle ilgili olabilir. Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısı görünüyorsa ve erişim bu şekilde yine yoksa sistemdeki bir virüsle, aygıt yöneticisinde bu kart ağ bağdaştıcısı olarak hiç görünmüyorsa kendi port bağlantısıyla veya bir iç sıkıntısıyla (arızasıyla) bu durum ilgili olabilir. Ayni ethernet kablosunu diğer PC'lerde kullanıp sıkıntı yaşamadığınız için modemin ethernet port çıkıışı/ ethernet kablosu ile bu sıkıntı hiç ilgili değildir. Kolay gelsin.
Ağ bağdaştırıcısı gözüküyor, büyük ihtimalle önceden indirdiğim vpn dolayısıyla bir çeşit sıkıntı oluştu, ipconfig de ip gözükmüyor çünkü.
Sorun avastmış.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı