Modem kablosunu modem splitter kullanarak uzatmak

Mehmet Güldibi

Centipat
Daha fazla  
Evde bir tane modem var; bu salonda ve splitter çatıda bağlı. Yani telefon kablosu sanırım çatıda, splittera bağlı. Ben bu modemi odama taşımak için internetten yeni bir kablo aldıma ama salona gelen kabloyu yeni aldığım kabloya bağlayacak aparat bulamadım. Bu splitterı ara aparatı olarak kullansam interner hızıma bir zararı olur mu ya da böyle iki kabloyu birbirine eklemek için bir aparat var mı?

Aşağıda splitterın fotosunu ekledim yani bir ucuna splitterın bağlı olduğu kabloyu taksam ve tekrar modemi taksam olur mu yani bir kablo da iki splitter olsa olur mu?

Aşağıdaki kabloyu ekleyecek aparat var mı?

Çok karışık olduğu için özür dilerim ancak bu kadar anlatabildim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210531-222106.png
    Screenshot_20210531-222106.png
    306,4 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20210531-222903.png
    Screenshot_20210531-222903.png
    316,5 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
Evde bir tane modem var; bu salonda ve splitter çatıda bağlı. Yani telefon kablosu sanırım çatıda, splittera bağlı. Ben bu modemi odama taşımak için internetten yeni bir kablo aldıma ama salona gelen kabloyu yeni aldığım kabloya bağlayacak aparat bulamadım. Bu splitterı ara aparatı olarak kullansam interner hızıma bir zararı olur mu ya da böyle iki kabloyu birbirine eklemek için bir aparat var mı?

Aşağıda splitterın fotosunu ekledim yani bir ucuna splitterın bağlı olduğu kabloyu taksam ve tekrar modemi taksam olur mu yani bir kablo da iki splitter olsa olur mu?

Aşağıdaki kabloyu ekleyecek aparat var mı?

Çok karışık olduğu için özür dilerim ancak bu kadar anlatabildim.

1 kabloda 2 splittter %90 sorun çıkarır.

1 kabloda 2 splittter %90 sorun çıkarır.
Peki bu kabloyu uzatmak için bir aparat var mı yani basit bir şey olsa gerek
Hocam splitter neden evin içinde değil de çatıda?
Evet güzel bir soru keşke bende bilsem. Galiba ev iki katlı ve bir hat var oda çatıdan dağılıyor.
Bir kabloda 2 splitter performans sorunları çıkartmakta. Bant genişliği, hat zayıflaması gibi etkilerini saymıyorum zaten.
Peki bu kabloyu nasıl uzatırım yani?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı