Modem Önerisi VDSL 5GHz

Alırsan deneyimlerini paylaşırsan çok sevinirim. Faydası olur. Güzel günlerde kullanırsın umarım.

Zyxel’ler TurkNet, NetSpeed gibi İSS’lerde saçmaladığını söylüyorlar ama bir veri göremedim onla ilgili açıkçası.
Ben Türknet kullanıcısıyım ve şu modeli kullanıyorum herhangi bir sorun çıkmadı şu zamana kadar.
Eğer antenli olmasın diyorsan Zyxel VMG-3625 modeline de bakabilirsin.
İnternet paketim 75mbit'lik bir paket benim vdsl almam gerekmekte değil mi?

Zyxel’ler TurkNet, NetSpeed gibi İSS’lerde saçmaladığını söylüyorlar ama bir veri göremedim onla ilgili açıkçası.
Türk Telekom modemi ise zaten saçmalıyorlar genelde başka firmalarda ama sorunsuz kullananlar da var farklı ISS üzerinde. Zyxel'in firmalara özgü yaptığı modemler değil de normal modemleri gayet kaliteli oluyorlar. Çipset olarak çoğu zaman Broadcom kullanıyor firma. Ama ürün çeşitliliği çok yok ve olan modeller de pahalı.

Şu marka modemi ilk defa görüyorum ama özellikleri ve fiyatı olsun gayet iyi duruyor daha önce kullandınız mı?
O markayı açıkçası ne duydum ne kullandım. Ne kadar iyi ne kadar kötü hiç fikrim yok açıkçası. Macera da pek aramak istemedim ben o yüzden bakmadım hiç.

Ama ürün çeşitliliği çok yok ve olan modeller de pahalı.
Aynen bir iki güzel modelini buldum ama pahallı onlar da. Asus’un arayüz kurulumu ve güncelleme desteği baya hoşuma gitti. Her şey açık ve basit yani.

Günümüzde çoğu modemde aynı zamanda ayrı bir router cihaza gerek olmadığını belirtmek için modem router yazıyor. Yani hem modem hem de router manasında.

300TL bandında AC750, Keenetic Extra DSL var fakat biraz bütçe üzerine çıkıp TP-Link Archer Vr400 de alabilirsin Broadcom yongalı.
Hocam Keenetic Extra DSL model numarası nedir tam olarak?

Geri
Yukarı