Modem önerisi

HugMe

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.

Ev de kullandığım modemim bozuldu yeni modem bakıyorum alttaki belirtmiş olduğum modeller arasında kararsız kaldım. Evimde 3 PC 2 tablet 5 telefon ve 1 akıllı ev cihazı aktif halde kullanıyor. Diğer kullanıcılar video veya dosya indirimi yaparken kendi kullandığım PC'de ping sorunu yaşamak istemiyorum. İnternet hızım 50 Mbps bu modellere bu kadar para vermeye değer mi ya da önerdiğiniz başka modeller var mı?

TP-Link Archer VR2800.
ASUS DSL AC68u.
ASUS DSL-AC55u.
TP-Link Archer vr600.
ZyXEL VMG3625-T20A.
ASUS DSL-AC51.

Ping denilen olay modemin kalitesinden yana bağlı olan cihaz ve kullanılan internet yogunluguna göre değişir orta kalitede bir modem işinizi görür. Yüksek fiyatlı bir şeyde alsanız kullanım yüksekse yine de ping yasarsınız.

Video izlerken ping sorunu yaşamanız kadar normal bir şey yok :(

Diğer kullanıcılar Wİ-Fİ üzerinden video izliyorlar kendi kullandığım pc kablo ile bağlı bu yüzden pek sorun olmuyor ayrıca merak ettiğim bir konu var internet kafeler de olay nasıl oluyor bir kısım online oyun oynuyor bir kısım video izliyor ama ping değerleri sabit

Diğer kullanıcılar Wi-Fi üzerinden video izliyorlar kendi kullandığım PC kablo ile bağlı bu yüzden pek sorun olmuyor ayrıca merak ettiğim bir konu var internet kafeler de olay nasıl oluyor bir kısım Online oyun oynuyor bir kısım video izliyor ama ping değerleri sabit

İnternet kafelerde birkaç Access Point (AP) kullanılır. 24 masalı bir kafe ise orada 4 tane AP vardır. Büyük ihtimalle her biri üzerinden de QoS (Quality of Service) ayarı yapılmıştır. O sayede diğer bir kullanıcının yaptığı iş, sizi etkilemeyecektir.

Ortalama düzey bir cihaz işinizi görecektir. Zaten elinizdeki cihaz bozulduğu için, "router mode" yaparak internete bağlanabilirsiniz. Kabloya her zaman öncelik verilir. Wi-Fi için de QoS kullanarak hız limitleri eklenebilir. Böylece bütün bant genişliği kullanılmaz ve sizi rahat ettirir. Ping biraz yüksek bir değerde sabitlenmiş olur.

Geri
Yukarı