Modem olmadan internet

• Konuyu başlatan enes117
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
E

enes117

Ziyaretçi
Arkadaşlar ailem modem taktırmaya karşı. Bunun haricinde nasıl bir internete başvuru yapabilirim? Genelde internette oyun oynuyorum. Hızı yüksek olmasada internetteki oyunları lagsız oynayabileceğim bir net lazım.

Adaptörüm var ama komşu razı olmadı internetini kullanmama yarı yarıya ödeyebilirimde demiştim şansımdan oturduğum yerdede 1 kişide internet var.

Yüksek hız garanti olmaz, modemsiz bu iş yatar... veya GSM operatörlerinden satın alırsın bir USB modem, aylık ödeme yapabilirsin fakaaaaat ülkemizde bu işler koyun gütme modunda. O yüzden modem almadan bu iş olmaz... yaaaa daa gidiyorsun internet sahibi komşudan habersiz şifresini alıp bağlanıyorsun ve her ay belli miktarda parayı zarf içinde kapısına bırakıyorsun :)

Adam emekli polis olacak birde insafsız ya. Kaç kere söyledim ama anlamıyor halimden. Şifresini kırabilsem kıracam parada vermiyecem. 7/24 açık zaten hiç kapatmıyor dümbük.

Son düzenleyen: Moderatör:
TL-PA211 - Welcome to TP-LINK
Bu cihazla elektrik tesisatı üzerinden internet kullanabilirsin. Hiç denemedim ama bir kaç yerde okumuştum biraz araştır istersen..

O tür arkadaşlar halihazırda olan internet bağlantısını, CAT5 kablo veya wifi ulaşmayan yerlerde elektrik tesisatı üzerinden paylaşmaya yarar.

İnternet faturasını elektrik şirketine ödeyen birileri çıkmadığı sürece o iş yatar :)

Metronet diye bir şey vardı sanırım elektrik hattından internet veriyorlardı ama her yerde yok diye biliyorum, bir araştır istersen.

MetroNet

TTNet'de bu fiyatlar olsa sanırım izdiham yaşanırdı?
731ee1ae9cb128c646b4e23791a57e20.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı