Modem resetledikten sonra internetin yavaşlaması

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Buna benzer bir konu açmıştım yakın bir zamanda, fakat problem evdeki tüm cihazlara yansıdı. Müşteri hizmetlerini aramıştım, sorun sizin kullandığınız cihazlarda olabilir dedi. Fakat önceden hiç böyle olmuyordu. Oyunlarda sabit 30-35 ping alırken aniden 49-55 arasına yükseldi ve ara ara 100-200 oluyor çok saçma bir şekilde. Sorun nerede olabilir? Telefonumu sıfırlayacağım, eğer düzelmez ise bir daha ararım müşteri hizmetlerini. Aranızda belki bilenler vardır. Sizce neden bu kadar yavaşladı?

Upload hızlarının artması AKN'den sonra altyapı rezilliğinin ikinci göstergesi oldu. Yetmedi altyapı, tahmin ettiklerinden daha fazla zorlanıyorlar şu an.
Modemi resetledim 2 kere, hem direk modem üzerinden hem de bilgisayardan modem arayüzüne girerek resetledim. Düzelmedi. Modem değişmeli miyim? Evde şuanki modemin aynısı 1 tane daha var. Belki direkt modemdedir sorun.
Speedtest'i bilgisayardan yapıyorum. Değerler eskisi gibi görünüyor. Sadece download biraz düşmüş, telefonda ise Speedtest sitesine giremiyorum bile. En fazla telefonu etkiliyor yavaşlık.

Modemi resetledim 2 kere, hem direk modem üzerinden hem de bilgisayardan modem arayüzüne girerek resetledim. Düzelmedi. Modem değişmeli miyim? Evde şuanki modemin aynısı 1 tane daha var. Belki direkt modemdedir sorun.
Speedtest'i bilgisayardan yapıyorum. Değerler eskisi gibi görünüyor. Sadece download biraz düşmüş, telefonda ise Speedtest sitesine giremiyorum bile. En fazla telefonu etkiliyor yavaşlık.
Hangi servis sağlayıcı? TTNet mi?

Yok o kısım değil, başka var mı? 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 olan sizin modeme ulaştığınız koddur. Herkeste genelde böyledir. Modem markası modeli nedir acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı