Çözüldü Modem resetledim İnternet yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Sönmez

Hectopat
Merhaba. Arayüz şifresini unuttuğum için modem resetledim. Şimdi arayüze girebiliyorum ama İnternet yok güvenli diyor. DSL ışığı yanıyor.

Çözüm
Bu bilgileri almayı unuttum. Nasıl geri alabilirim?

Bu bilgileri nereden bulabilirim?

Modeminizin içine girmek istediğinizde sorulan kullanıcı adı ve şifreniz ayrı, internet sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifresi ayrıdır. Diyelim ki Türk Telekom kullanıyorsunuz. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Eğer burada takılıp kaldıysanız. Modeminizin modelini aratıp kullanıcı adı ve şifresini öğrenebilirsiniz. Çoğunlukla kullanıcı adı: Admin şifre: 1234 oluyor.

Bu fotoğraftaki ise internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifresini girmek için kullanılan panel. Genellikle kolay kuruluma tıklanarak giriş yapılıyor. Bu modeminizin modeline göre değişir.
Dediğim gibi kolay kuruluma tıklayarak kullanıcı adı ve şifresini girebilirsiniz. Bilgilerinizi sağlayıcınızdan almayı unutmayın.
Kullanıcı adını ve şifreni bir yere yaz. Sonra modemi başka zaman sıfırladığında. Hemen kurarsın. (İnternet'i aldığın abone kullanıcı adını ve şifreni yaz.).

modeminiz fabrika ayarlarına geri alındı. kitapçıkta veya modemin arkasında fabrikasyon şifreleri mevcut olacaktır. onuda bulamazsanız modeminizin modelini aratıp arayüz kullanıcı adı ve şifresini öğrenebilirsiniz.kullanıcı adı ve şifreni öğrendikten sonra arayüze giriş yapın internet sağlayacınızdan aldığınız kullanıcı adı ve şifrenizi ise adls kullanıyorsanız adls kısmına , vdls kullanıyorsanız vdls kısmına giriniz.

Modeminiz fabrika ayarlarına geri alındı. Kitapçıkta veya modemin arkasında fabrikasyon şifreleri mevcut olacaktır. Onu da bulamazsanız modeminizin modelini aratıp arayüz kullanıcı adı ve şifresini öğrenebilirsiniz. Kullanıcı adı ve şifreni öğrendikten sonra arayüze giriş yapın İnternet sağlayacınızdan aldığınız kullanıcı adı ve şifrenizi ise ADSL kullanıyorsanız ADSL kısmına, vdls kullanıyorsanız vdls kısmına giriniz.

İnternet servis sağlayıcınız tarafından verilen kullanıcı adı ve şifre bu eylemde sıfırlanmış olabilir.
Kullanıcı adı ve şifreyi kontrol edin.
Bu bilgileri nerden bulabilirim?

Bu bilgileri nereden bulabilirim?

Modeminizin içine girmek istediğinizde sorulan kullanıcı adı ve şifreniz ayrı, internet sağlayıcınızın size verdiği kullanıcı adı ve şifresi ayrıdır. Diyelim ki Türk Telekom kullanıyorsunuz. Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Eğer burada takılıp kaldıysanız. Modeminizin modelini aratıp kullanıcı adı ve şifresini öğrenebilirsiniz. Çoğunlukla kullanıcı adı: Admin şifre: 1234 oluyor.

Bu fotoğraftaki ise internet sağlayıcınızın size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifresini girmek için kullanılan panel. Genellikle kolay kuruluma tıklanarak giriş yapılıyor. Bu modeminizin modeline göre değişir.
Dediğim gibi kolay kuruluma tıklayarak kullanıcı adı ve şifresini girebilirsiniz. Bilgilerinizi sağlayıcınızdan almayı unutmayın.

Dosya Ekleri

• Adsız-5.png
    Adsız-5.png
    11 KB · Görüntüleme: 963
  • 532emodemkurulum3.jpg
    532emodemkurulum3.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 1.211
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı