Modem sıfırlama sonrası İSS kullanıcı adı ve şifresi ister mi?

ormantal

Femtopat
Merhaba, sizlere bir sorum olacaktı. Modemimi arayüz şifremi unuttugum için resetleyeceğim ve modemimi 2019'da aldım. İnternetten baktıgıma göre resetleyince operetor ile kurulum yapmam gerekmiş ama 2017'den sonraki modemlerde gereksizmiş ama emin değilim. Resetlemeli miyim? Otomatik kurulum yapar mı acaba?

Sıfırlamada benim modemim istiyor belki sizin ki de istemez. Benim operatörüm kendisi verdi modemi. Fabrika ayarları olarak kullanıcı adı ve şifresini kendisi girmiş sıfırlayınca istemiyordu. Fakat başka operatöre geçince yeni kullanıcı adı ve şifre verdiler. Her sıfırladığımda eski operatörümün şifresi girili oluyordu değiştirince internet geliyor. Sizde nasıl bilemiyorum belki böyle olabilir.

Sıfırlamadan sonra isteyebilir. İlgili bölümden mevcut şifrenizi öğrenebilirsiniz. Eğer yıldızlı görünüyorsa üstüne sağ tıklayın ve çıkan kod penceresinde ki "password" kısmını "text" olarak değiştirin. Yapamazsanız ayrıntılı anlatım yapabilirim.

Merhaba, sizlere bir sorum olacaktı. Modemimi arayüz şifremi unuttugum için resetleyeceğim ve modemimi 2019'da aldım. İnternetten baktıgıma göre resetleyince operetor ile kurulum yapmam gerekmiş ama 2017'den sonraki modemlerde gereksizmiş ama emin değilim. Resetlemeli miyim? Otomatik kurulum yapar mı acaba?
Hocam eğer firmanın verdiği modemi kullanıyorsan genelde istemez. Sıfırlasan bile otomatik olarak kendisi bilgilerinizi tanımlayacaktır. Başka bir modem satın aldıysanız müsteri hizmetlerini arayıp şifrenizi alabilrsiniz.(Sesli yanıt sitemi de verebiliyor.)

Geri
Yukarı