Modem şifresi nasıl öğrenilir?

f12wx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Modem şifresi bilmiyorum internettekilere baktım admin falan yazdım ve hala girmiyor. Çözüm öneren var mı?

Şifre kısmını boş bırakıp deneyin. Direk giriş yapın yani hiç birşey girmeden. Olmuyorsa şifre koymuşlardır ve reset atmaktan başka çareniz yok. Hangi modemi kullanıyorsunuz acaba?

Modem şifresini daha önce değiştirmediyseniz eğer şifre fabrika ayarı olarak standart bir değer olur.

Bu tabloda yazanları deneyebilirsiniz:

Screenshot_14.png

Ağ paylaşım merkezinden ethernet bağlatısını bulup üstüne çift tıkla kablosuz özellikler kısmından güvenlik portalını bul ve orada karakteri göster kutucuğu var bas öğrenebilirsin.

Buyrun bir de bunu deneyin.

Screenshot_15.png

Ağ paylaşım merkezinden ethernet bağlatısını bulup üstüne çift tıkla kablosuz özellikler kısmından güvenlik portalını bul ve orada karakteri göster kutucuğu var bas öğrenebilirsin.

Yanlış bilgi. Bu bahsettiğiniz kablosuz ağın şifresini verir. Arkadaşın bahsettiği konu, modem arayüz şifresi.

Modem arabirimine bağlanacaksın. Bunun için ağ ayarlarından Ağ Geçidi IP'sini öğrenmen yeterli.
  • Daha sonra bu IP adresini tarayıcının adres çubuğuna (hani şu technopat.net yazan yer) yaz.
  • Modem şifre isteyecek. Şifreyi gir ve modem arabiriminde olacaksın.
  • Buradan Wirless/Kablosuz > Güvenlik/ Security altından şifreyi öğrenebilirsin.

@recepbaltaş

Yeni konular

Geri
Yukarı