Modem tavsiyesi

ikalem

Decapat
Daha fazla  
Bulunduğumuz lokasyonda Türk Telekom'dan 16megabite kadar hizmet alabiliyoruz deniliyor ama bunun 13 megabitini alabiliyorken download hızım maalesef 1.5 megabit. Merak edenler için söyleyeyim İstanbul bahçelievler merkez mahallesi. Ayrıca Superonline fiber hat da bulunmuyor.

Hattım mütemadiyen kopuyor TurkNet'ten devamlı destek kaydı oluşturuyorum bu aartık canımı sıkmaya başladı.

Farklı çözümler aramıyor değilim. 4.5G'ye şu an biraz soğuk bakıyorum.

Galiba elimizde bir tek Kablonet kaldı onunda pek tavsiye etmiyorlar.

Acaba aşağıda incelediğim modemler ile bu soruna (kopma ve download) bir nebze yardımcı olabilir miyim?

Modem değiştirme sebebim eskimiş ya da kopmanın sebebi olarak görmemden kaynaklanıyor.

Eve elektrikçi çağırdım bina içindeki kutudan eve kadar yeni kablo çekeyim diye oda binanın içindeki kutudan hattımı bulamada Türk Telekom saha ekiplerinden rica ettim hattımı bulun diye ama sağ olsunlar yardımcı olacağız deyip bakmadılar bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulunduğumuz lokasyonda Türk Telekom'dan 16megabite kadar hizmet alabiliyoruz deniliyor ama bunun 13 megabitini alabiliyorken download hızım maalesef 1.5 megabit. Merak edenler için söyleyeyim İstanbul bahçelievler merkez mahallesi. Ayrıca Superonline fiber hat da bulunmuyor.

Hattım mütemadiyen kopuyor TurkNet'ten devamlı destek kaydı oluşturuyorum bu aartık canımı sıkmaya başladı.

Acaba aşağıda incelediğim modemler ile bu soruna (kopma ve download) bir nebze yardımcı olabilir miyim?

Modem değiştirme sebebim eskimiş ya da kopmanın sebebi olarak görmemden kaynaklanıyor.

Eve elektrikçi çağırdım bina içindeki kutudan eve kadar yeni kablo çekeyim diye oda binanın içindeki kutudan hattımı bulamada Türk Telekom saha ekiplerinden rica ettim hattımı bulun diye ama sağ olsunlar yardımcı olacağız deyip bakmadılar bile.

1.5 mps download olduğuna emin misin upload olmasın o

Ben Ekstra DSL kullanıyorum epey sıkıntılı idi internetimiz Türk Telekom'un modeminden dolayı. Şimdi Keenetic Ekstra DSL alınca çok rahatladım sorunsuz ve 16 mbtten 13.5 alıyorum. Önceden 2 ile 4 arası alırdım.

Kablonet'i tavsiye etmeyen arkadaş ya TTNet müşteri hizmetleri çalışanıdır ya da hiç Kablonet kullanmamıştır.

Size değerlerimi atayım ve kararınızı verin.

1606479368984.png

Modemleri oldukça kaliteli.

Kablonete gectım suan ıcın bı sorun gozukmuyor. Sadece kablonetın verdıgı modemın wıfı menzılı bıraz dusuk oldugundan evde bulunan reapter ıle sorunu cozmeye calıstım. Adsl ılk cıktıgı gunden berı kullandıgım hattımı ve ınternetı bırakıp kabloluya gectım artık.

Geri
Yukarı