Modem tavsiyesi

AsK3R

Kilopat
Arkadaşlar Airties modem son 1-1.5 aydır bozulma yolunda ilerliyor. Sürekli Wi-Fi kopuyor, modemi kapatıp açınca düzeliyor ancak 1-2 saat geçmeden tekrar bağlantı kopuyor.

Türk Telekom'u aradığımızda hatta bir sıkıntı olmadığını sıkıntının modemde olabileceğini söylediler.

15-20 gün sonra Online finaller başlayacak, varsa bir modem öneriniz alırım. Eğer bu modem için geçerli bir çözüm öneriniz varsa ona da açığım. (İnternet birleşmeden önce TTNET idi sonra Türk Telekom'a döndü, 8 Mbps bağlantı hızı var)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de almışken VDSL destekli bir modem almanızda fayda var. ben TP-Link TD W9960 modelini kullanıyorum gayet memnunum. ASUS DSL N-16 modelini de düşünebilirsiniz.

Sanırım bağlantınız ADSL, ADSL Bağlantıları için ADSL Bir modem satın alabilirsiniz 150 TL Civarına ama olurda VDSL Gelirse diye daha kaliteli bir modem almak isterseniz Keenetic extra DSL İnceleyebilirsiniz.
Öncelikle teşekkür ederim hocam, VDSL bağlantı fiber altyapı oluyor galiba. Müstakil binada yaşamam sebebiyle firmalar altyapı sunmuyor mali olarak kurtarmadığı gerekçesiyle. O yüzden ADSL almayı planlıyorum. Spesifik olarak önerebileceğiniz bir model var mıdır acaba?
Bence de almışken VDSL destekli bir modem almanızda fayda var. ben TP-Link TD W9960 modelini kullanıyorum gayet memnunum. ASUS DSL N-16 modelini de düşünebilirsiniz.
Cevap için teşekkürler ancak ADSL olan bir modem almayı düşünüyorum. Kısa vadede kesin olarak gelmeyeceği gibi uzun vadede de fiber altyapının geleceğini sanmıyorum. Bütçeden de tasarruf etmek isterim. Sadece ADSL olan bir model önerebilir misiniz?

Öncelikle teşekkür ederim hocam, VDSL bağlantı fiber altyapı oluyor galiba. Müstakil binada yaşamam sebebiyle firmalar altyapı sunmuyor mali olarak kurtarmadığı gerekçesiyle. O yüzden ADSL almayı planlıyorum. Spesifik olarak önerebileceğiniz bir model var mıdır acaba?
VDSL Bağlantı FTTC Fiber türüdür saha dolabına kadar fiber kablo ile gelir daha sonra evinize kadar bakır kablo ile uzanır. Müstakil evlere verilemeyen (ücretsiz olarak) FTTB ve FTTH'dir maalesef ülkemizde kullanımı çok az. yani VDSL bir modem almanızı öneriyorum her ne kadar yatırım yapılmasa da şans işi belki mahallenize fiber gelir ve kullanabilirsiniz. ADSL Modemler hakkında pek bir bilgim yok.

VDSL Bağlantı FTTC Fiber türüdür saha dolabına kadar fiber kablo ile gelir daha sonra evinize kadar bakır kablo ile uzanır. Müstakil evlere verilemeyen (ücretsiz olarak) FTTB ve FTTH'dir maalesef ülkemizde kullanımı çok az. yani VDSL bir modem almanızı öneriyorum her ne kadar yatırım yapılmasa da şans işi belki mahallenize fiber gelir ve kullanabilirsiniz. ADSL Modemler hakkında pek bir bilgim yok.
Mahallemize fiber geçen sene geldi. Şöyle ki çevremizdeki 5-6 binada da fiber altyapı bulunmakta. Sadece bize ve yanımızdaki diğer müstakil binaya döşenmedi. Bu altyapıyı kullanmamız mümkün değil sanırım. Tekrardan teşekkür ederim cevap için.

Yeni konular

Geri
Yukarı