Modem Wi-Fi menziline etki eder mi?

XLlonKJEE

Hectopat
Elimde halihazırda TTNET'in Airties RT-206V4TT modemi var oldukça eski ve artık ömrünün son dönemine geldiğini gördüğüm bir modem.

Modemimi değiştirmek istiyorum karar kıldığım model keenetic omni DSL N300.

Sorum şu bu modemi kendi 1 antenli modemimle değiştirirsem menzil artışı ne kadar olur tahminen? Yani artık salon koltuğunda 2 diş çeken Wi-Fi 4 diş olur mu?

Elimde halihazırda TTNET'in Airties RT-206V4TT modemi var oldukça eski ve artık ömrünün son dönemine geldiğini gördüğüm bir modem.

Modemimi değiştirmek istiyorum karar kıldığım model keenetic omni DSL N300.

Sorum şu bu modemi kendi 1 antenli modemimle değiştirirsem menzil artışı ne kadar olur tahminen? Yani artık salon koltuğunda 2 diş çeken Wi-Fi 4 diş olur mu?
4 antenli Keenetic AC1200 deneyimledim. Vasattı wifi performansı. Aynı gün iade ettim.
Modem değişmek yerine böyle bir cihaz düşünebilirsiniz. Eğer bütçeniz fazlaysa:
Broadcom çipli 7 antenli bu canavarı düşünün derim.

Benim modemimden kaynaklı olarak kablosuzum da gidip geldiği için direkt olarak modemi değiştirmeyi düşünüyorum sinyal güçlendirici almayı düşünüyordum lakin zaten istikrarsız bir bağlantım olduğu için modemi değiştirmek daha mantıklı geldi.

Ayriyeten bütçem o kadar yok ne yazık ki keenetic markasındanda sapmamayı tercih ediyorum.

AC1200 model Access Point cihazını denedim. (Tek işi wifi sinyali yaymak) Kesinlikle vasattı. 4 antenli modeli vasat olan bir markanın 2 antenli modelinden beklenti içinde olmayın. Ben bugün alacak olsam Keenetic tercih etmem. Wifi çekiminizi beklentiniz yönünde güçlendireceğini düşünmüyorum. Modeminiz ethernet üzerinden stabil bir bağlantı sağlıyorsa +50-80 TL daha ilave edip Xiaomi cihazı alabilirsiniz. Modeminizin wifi performansının vasat olmasından bağımsız ethernet kablosu ile modeme bağlarsanız stabil bir wifi bağlantısı sunacaktır.

Geri
Yukarı