Modemde aynı IP adresine sahip iki cihaz var

AkarK

Centipat
Evdeki iki cihaz aynı IP olarak gözüküyor modem arayüzünde.
Biri çıkmadan diğeri internete giremiyor girsede birinde internet düzgün çalışmıyor nasik değiştirebilir bir yolunu bilen var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220904-220334_Tether.jpg
    Screenshot_20220904-220334_Tether.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 129
Modemin bu şekilde aynı IP adresini dağıtması normal değil aslında. Çözüm olarak ya iki cihazdan birinin ayarlarından el ile IP ataması yapacaksınız, ya da modemini MAC adresine göre IP atamasını destekliyorsa modem arayüzünden IP ataması yapacaksınız.

Ayrıca konu sahibinin paylaştığı IP adresleri lokal IP adresleri. Bunların gizlenmesine gerek yok. IP adresi paylaşılmasından bu kadar korkan bir forum da hiç görmemiştim daha önce.

Hangi marka internet kullanıyorsunuz?

TurkNet servis sağlayıcısı
Modem TP-Link Archer VR2100

IP adresini sansürleseydiniz keşke hocam.

Artık tehlikedesin (!) sansürleseydiniz keşke ayvayı yersininiz en güzelinden.

Local IP bu, ne olacak sanki?
Benim bilgisayarımında local IP'si 192.168.0.16 mesela.

Teşekkür ederim local diye gizlemedim.

Modemin bu şekilde aynı IP adresini dağıtması normal değil aslında. Çözüm olarak ya iki cihazdan birinin ayarlarından el ile IP ataması yapacaksınız, ya da modemini Mac adresine göre IP atamasını destekliyorsa modem arayüzünden IP ataması yapacaksınız.

Ayrıca konu sahibinin paylaştığı IP adresleri lokal IP adresleri. Bunların gizlenmesine gerek yok. IP adresi paylaşılmasından bu kadar korkan bir forum da hiç görmemiştim daha önce.

Teşekkür ederim buna mutlaka bakacağım.

Modemin bu şekilde aynı IP adresini dağıtması normal değil aslında. Çözüm olarak ya iki cihazdan birinin ayarlarından el ile IP ataması yapacaksınız, ya da modemini Mac adresine göre IP atamasını destekliyorsa modem arayüzünden IP ataması yapacaksınız.

Teşekkür ederim buna mutlaka bakacağım.

Son düzenleme:
Wi-Fi bağlanırken ayarladan yapılıyormuş böyle bir hatayla karşılaşan olursa.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220906-190333_Settings.jpg
    Screenshot_20220906-190333_Settings.jpg
    35,8 KB · Görüntüleme: 84

Yeni konular

Geri
Yukarı