Modemde internet ışığının sık sık kırmızı yanması

FTTB sistemini şu anda site yerleşim bölgelerinde Superonline kullanıyor.
Başka yerde pek rastlamadım.
Bu sistemide bina girişine kadar kalın fibel getirip burada sonlayarak dairelere CAT 6 ile interneti veriyorlar.
Bina girişinde kocaman bir fiber sonlayıcı ve swich oluyor.
Bu sistemde dediğim gibi 1000 Mbps almak mümkün.

Efenim dediğim gibi biliyorum. Mantığı VDSL ile benzerlik gösterdiği için VDSL lafını kullandım. Neden böyle dediğimi de açıkladım zaten :)

M

Muhtemelen tahmin ettiğimiz gibi bir noktada temassızlık çıkacak. Gelişmeleri bekliyorum efenim. :)
Hocam bugün türknet tarafından arandım. İnternet değerlerimde herhangi bir sıkıntı olmadığını, fiziksel bağlantılarda da bir sıkıntı gözükmediğini, zaten halihazırda interneti kullandığımı söylediler. yanan kırmızı ışığı dikkate almamamı bir kesiklik yada kopma olursa bildirmem gerektiğini söylediler. Yani anlayacağın o yansın internetin varsa sıkıntı yok demeye getirdi. :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 21
Hocam bugün türknet tarafından arandım. İnternet değerlerimde herhangi bir sıkıntı olmadığını, fiziksel bağlantılarda da bir sıkıntı gözükmediğini, zaten halihazırda interneti kullandığımı söylediler. yanan kırmızı ışığı dikkate almamamı bir kesiklik yada kopma olursa bildirmem gerektiğini söylediler. Yani anlayacağın o yansın internetin varsa sıkıntı yok demeye getirdi. :)
Sabah bizde de aynı şey olmuş ancak menüden baktığımda kesinti görünmüyor. Aynı modem sanırım, benim de Türknet.

Yeni konular

Geri
Yukarı