Modemde internet kopması

xayke

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni PC aldım. Yaklaşık 1 ay oldu. 2 hafta falan sorunsuz internete bağlandım kablolu şekilde fakat 2 hafta geçtikten sonra PC'de internet kopmaları olmaya başladı. İlk aşamada sadece saat 00 (gece 12) gibi kopma oluyordu. Sonra gün geçtikçe Full kopmaya başladı. PC'yi açıyordum, 5 10 dk bir şeyler yapınca internet kopuyordu. PC'de bir sorun olacagını sanmıyorum. Telefonda da gidiyor PC'yi açınca ama diğerleri kullanabiliyor. Her şeyi yaptım. Acaba modem ayarlarından bir şey mi etkiliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba senin sorunun modemin internet bölümünün aşırı zorlanıp kendi kendine arıza vermiş.
Yeni modem alabilirsin.
Ama Türk Telekom internet vericiside bozulmuş olabilir.
Telefonda internet kopması oluyor mu?

Merhaba, ben yeni PC aldım. Yaklaşık 1 ay oldu. 2 hafta falan sorunsuz internete bağlandım kablolu şekilde fakat 2 hafta geçtikten sonra PC'de internet kopmaları olmaya başladı. İlk aşamada sadece saat 00 (gece 12) gibi kopma oluyordu. Sonra gün geçtikçe Full kopmaya başladı. PC'yi açıyordum, 5 10 dk bir şeyler yapınca internet kopuyordu. PC'de bir sorun olacagını sanmıyorum. Telefonda da gidiyor PC'yi açınca ama diğerleri kullanabiliyor. Her şeyi yaptım. Acaba modem ayarlarından bir şey mi etkiliyor?
Kullandığınız modem'in yazılımını güncellediniz mi ?

Galiba senin sorunun modemin internet bölümünün aşırı zorlanıp kendi kendine arıza vermiş.
Yeni modem alabilirsin.
Ama Türk Telekom internet vericiside bozulmuş olabilir.
Telefonda internet kopması oluyor mu?
kankam Pc yi acınca telefondada ünlem çıkıyor ikisindede internet kopuyo pc yi kapatınca 20 30 DK sonra ise gelio telefona
Kullandığınız modem'in yazılımını güncellediniz mi ?
Hayır Galiba

O zaman 2 seçenek kaldı.
Ya Türk Telekom internet vericisi,
Ya da modem.
Büyük ihtimmale modem.
Çünkü bilgisayarı aldığın günler internet kopması yaşanmış.
Modem modeli nedir?

Ben Millenicom modeminde kopmalar yaşıyordum daha doğrusu SNR değerim 6'nın altına iniyor Telekom'un modemini 5 gün önce taktım kopmalar gitti SNR değerim düşmüyor arada yavaşlıyor ama olsun değiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı