Modemde QoS nasıl açılır?

Modem arayüzünde sol menü ekran görüntüsü paylaşır mısınız. O menüde "Bant Genişliği Kontrolü" diye bir bölüm var mı ?
1680217796544.png

Tamam işte buradan yapacaksınız. Yani benim bildiğim QoS ayarı bant genişliği sınırlandırması demek :) Tam olarak ne yapmak istiyorsunuz ?
yayın yapmaktayım ve pingim hiç sabit olmuyor burdan sınırlamaya çalıştım fakat yine olmadı.

Yayın yapmaktayım ve pingim hiç sabit olmuyor buradan sınırlamaya çalıştım fakat yine olmadı.

7.5Mbps upload almaktayım 4500 verince bile ping uçuyor.

yayın yapmaktayım ve pingim hiç sabit olmuyor burdan sınırlamaya çalıştım fakat yine olmadı.

7.5Mbps upload almaktayım 4500 verince bile ping uçuyor.
Modem arayüzünden DSL bilgi kısmından modeme ulaşan upload değerine göre sınırlandırma yapın. Örnek modeme gelen upload sinyali eğer 8Mbps ise destekliyorsa modem Kb şeklinde düşürün. Ben de yapıyorum bunu malesef, çünkü Türkiye'de ki VDSL bağlantı türü cidden kötü. Yani her türlü altyapım desteklemesine rağmen 8Mbps upload değerimi bant genişliği ayarından 7.5Mbps'e düşürüyorum, ve online oyunlarda ping'im sabit ve yükselmiyor. Kb şeklinde desteklemiyorsa eğer mecburen 7Mbps yapmanız gerekir. Test için yaptıktan sonra Speedtest sitesi üzerinden bakın.

Modem arayüzünden DSL bilgi kısmından modeme ulaşan upload değerine göre sınırlandırma yapın. Örnek modeme gelen upload sinyali eğer 8Mbps ise destekliyorsa modem Kb şeklinde düşürün. Ben de yapıyorum bunu malesef, çünkü Türkiye'de ki VDSL bağlantı türü cidden kötü. Yani her türlü altyapım desteklemesine rağmen 8Mbps upload değerimi bant genişliği ayarından 7.5Mbps'e düşürüyorum, ve online oyunlarda ping'im sabit ve yükselmiyor. Kb şeklinde desteklemiyorsa eğer mecburen 7Mbps yapmanız gerekir. Test için yaptıktan sonra Speedtest sitesi üzerinden bakın.
dostum discord üzerinden konuşma ihtimalimiz var mı?

dostum discord üzerinden konuşma ihtimalimiz var mı?
Discord üzerinden nick paylaşmak bu sitenin kurallarına uygun değil. Ceza alırsınız eğer nick ya da DC adresi paylaşırsanız. Buradan yardımcı olurum, tabii yaşadığınız problemi en azından "olmadı" değilde biraz ayrıntılı şekilde nasıl olmadığını yazarsanız. Hata alıyorsanız yazın, ya da ne oluyorsa bunu belirtin işte bir şekilde :)

Geri
Yukarı